Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Oscar 2024’ün En’leri Belli Oldu: İşte Adayların Listesi!

Amerikan Sinema Sanatları ve

Amerikan Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi tarafından 1929 yılından beri verilen ve film dünyasının enleri seçilen Oscar ödüllerinin “96’ncısı” sahiplerini buluncak. Bu yılki ödül töreni 10 Mart tarihinde Dolby Theatre’da gerçekleşecek. Gecenin sunucusu ise Jimmy Kimmel olacak. Oscar’ın enleri şu şekilde belirlendi.

En iyi yardımcı erkek oyuncu kategorisinde, Sterling K. Brown, American Fiction; Robert De Niro, Killers Of The Flower Moon; Robert Downey Jr., Oppenheimer; Ryan Gosling, Barbie; Mark Ruffalo, Poor Things adaylar arasında yer alıyor.

En iyi yardımcı kadın oyuncu kategorisinde ise; Emily Blunt, Oppenheimer; Danielle Brooks, The Color Purple; America Ferrera, Barbie; Jodie Foster, Nyad ve Da’Vine Joy Randolph, The Holdovers aday gösterildi.

Görüntü yönetmeni kategorisinde, El Conde, Maestro, Dolunay Katiller, Oppenheimer ve Poor Things adı öne çıkanlar arasında.

En iyi erkek oyuncu kategorisinde Bradley Cooper, Colman Domingo, Paul Giamatti, Cillian Murphy ve Jeffrey Wright yarışacak.

En iyi kadın oyuncu kategorisinde ise Annette Bening, Nyad, Lily Galdstone, Sandra Hüller, Carey Mulligan ve Emma Stone ön plana çıkan adaylar oldu.

En iyi film, en iyi makyaj ve saç tasarımı, en iyi orjinal şarkı, en iyi animasyon filmi, en iyi uluslararası film gibi birçok kategoride adaylar belirlendi ve ödül töreni için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Oscar ödülleri, film dünyasının enleri için verilen en prestijli ödüllerden biri olma özelliğini taşıyor. Bu yılki adaylar da her zaman olduğu gibi heyecan uyandırıyor. Gecenin sonunda kazananları ve galipleri 10 Mart tarihinde Dolby Theatre’da gerçekleşecek görkemli törenle beraber ödüllerini alacak.