Manşet Zonguldak

Zonguldak’ta Tarımsal ve Kırsal Kalkınma Destekleri Hizmete Girdi: İşte Detaylar!

Zonguldak’a TKDK irtibat ofisi faaliyete geçti. Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası’nın giriş katında hizmet verecek olan ofis, Avrupa Birliği ve Türkiye’nin sağladığı finansman desteği ile IPARD programından yararlanacak olan tarımsal..

Zonguldak’ta Tarımsal ve Kırsal Kalkınma Destekleri Hizmete Girdi: İşte Detaylar!

Zonguldak’a TKDK irtibat ofisi faaliyete geçti. Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası’nın giriş katında hizmet verecek olan ofis, Avrupa Birliği ve Türkiye’nin sağladığı finansman desteği ile IPARD programından yararlanacak olan tarımsal işletmelere ve kırsal girişimcilere geniş bir destek yelpazesi sunacak.

IPARD programı çerçevesinde süt ve et üreten tarımsal işletmelere yatırım, ürünlerin işlenmesi ve pazarlanması, meyve sebzelerin işlenmesi ile pazarlanması, su ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması, çiftlik faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi ve geliştirilmesi, yerel ürünler, mikro işletmelerin geliştirilmesi, kırsal turizm ve kültür balıkçılığının geliştirilmesi için yatırımlar desteklenecek. Hibe desteği 50 ile 75 arasında değişecek ve vergi muafiyetleri sağlanacak.

IPARD III Projesi ile bölgenin tarım ve kırsal kalkınması hedeflenirken, yerel üretimin güçlenmesine katkıda bulunulacak. TKDK Zonguldak İrtibat Ofisi, ilgili bilgilendirme ve desteği sağlamak üzere vatandaşlara açık olacak. Bu ofis sayesinde Zonguldak, tarımsal ve kırsal kalkınma konusunda Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu ile daha yakın bir iş birliği içerisinde olacak. Bu sayede bölgenin tarım potansiyelinin daha etkin bir şekilde kullanılması ve kırsal alanlarda yaşayan insanların daha iyi koşullarda yaşamalarına katkı sağlanacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL