Manşet Zonguldak

Zonguldak’ta Sağlıklı Kedi İçin Zorlu Ameliyat!

Zonguldak kent merkezindeki özel bir veteriner kliniği, sahibinin getirdiği idrar yapamama şikayeti olan kedi ile ilgili bir ameliyat gerçekleştirdi. Veteriner Hekim Gökmen Koç, kedinin idrar kesesinde yoğun miktarda kristalleşme tespit..

Zonguldak’ta Sağlıklı Kedi İçin Zorlu Ameliyat!

Zonguldak kent merkezindeki özel bir veteriner kliniği, sahibinin getirdiği idrar yapamama şikayeti olan kedi ile ilgili bir ameliyat gerçekleştirdi. Veteriner Hekim Gökmen Koç, kedinin idrar kesesinde yoğun miktarda kristalleşme tespit ettiklerini belirtti. Kediye yapılan tetkikler sonucunda idrar kesesindeki kristallerin temizlenmesi için zorlu bir ameliyat gerçekleştirildi. Bu durumun kısırlaştırılan kedilerde sık görülen bir durum olduğunu ifade eden Koç, ameliyatın ardından kedinin sağlığının normale döndüğünü aktardı.

Veteriner Hekim Koç, kılık kıyafetlerinin ve sürekli aynı zeminlerde kalmalarının bu tür sorunlara neden olabileceğini belirtti. Kedinin sahibinin, “Kumuna gidiyor, saatlerce orada kalıyor” şeklindeki şikayetleri sonrasında yapılan tetkiklerde kedinin idrar kesesinin dolu olduğunun tespit edildiğinin altını çizdi. Ameliyat sonrasında, kedinin üç gün boyunca sondanın takılı kalacağını ve sonrasında diyet mamalar ve vitamin takviyeleri ile sağlıklı bir yaşam sürdürebileceğini belirtti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL