Manşet Zonguldak

Zonguldak’ta Oğlunuzu Terörle İmtihan Ettiler, Vatandaş Altın ve Binlerce Lira Dolandırıldı!

Zonguldak’ta yaşanan bir dolandırıcılık olayında, 23 Ocak tarihinde, Devrek ilçesinde yaşayan S.E.’nin evine giden dolandırıcılar, oğlunun terör örgütüne karıştığı yalanını söyleyerek kendilerini polis ve savcı olarak tanıtarak altın ve binlerce..

Zonguldak’ta Oğlunuzu Terörle İmtihan Ettiler, Vatandaş Altın ve Binlerce Lira Dolandırıldı!

Zonguldak’ta yaşanan bir dolandırıcılık olayında, 23 Ocak tarihinde, Devrek ilçesinde yaşayan S.E.’nin evine giden dolandırıcılar, oğlunun terör örgütüne karıştığı yalanını söyleyerek kendilerini polis ve savcı olarak tanıtarak altın ve binlerce lira dolandırdı. 6 adet burma bilezik, 1 adet kalın bilezik, 10 adet Cumhuriyet altını, 1 adet beşi bir yerde altın, 1 adet altın zincir, 1 çift altın küpe, 1 takım inci set ve 35 bin lira nakit para kayıplara karıştı. Ertesi gün, S.E. bilmediği iki farklı hesaba 385 bin lira yatırdıktan sonra dolandırıldığını anlayarak Devrek Cumhuriyet Başsavcılığına başvurdu.

Devrek İlçe Emniyet Müdürlüğü, olayı gerçekleştiren H.B., H.D. ve İ.E.’nin kimliklerini tespit ederek Ankara’da bulunan 3 farklı ikametine eş zamanlı operasyon düzenledi. Üç şüpheli operasyon sonucu yakalanarak gözaltına alındı ve dijital materyallere el konuldu. Şüpheliler, Devrek İlçe Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından Devrek Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi ve nöbetçi mahkemeye çıkartıldı. H.D. ve H.B. adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken İ.E. tutuklandı.

Ayrıca, şüphelileri yönlendiren M.R.E.’nin Gürcistan’da yaşadığı tespit edildi. Dolandırıcılık olayı üzerine S.E. yapılan dolandırıcılık olayını polise bildirdi ve şüpheliler yakalanarak adalete teslim edildi. Bu tür dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşların dikkatli olması ve benzer durumlarda hemen polise başvurması gerekiyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL