Manşet Zonguldak

Zonguldak’ta İstavrit Bolluğu! Kilosu 60 Liradan Satıldı

Zonguldak’ta son günlerde yaşanan istavrit bolluğu, balık tezgahlarına yansıdı. İstavrit kilosu 60 liradan satıldı. Aynı dönemde hamsi ise kilosu 150 liradan alıcı buldu. Zonguldak’ta yaşanan istavrit bolluğu, vatandaşların ilgisini çekti…

Zonguldak’ta İstavrit Bolluğu! Kilosu 60 Liradan Satıldı

Zonguldak’ta son günlerde yaşanan istavrit bolluğu, balık tezgahlarına yansıdı. İstavrit kilosu 60 liradan satıldı. Aynı dönemde hamsi ise kilosu 150 liradan alıcı buldu.

Zonguldak’ta yaşanan istavrit bolluğu, vatandaşların ilgisini çekti. Balık tezgahlarına yansıyan istavrit kilosu 60 liradan satışa sunuldu. Fiyatının uygun olmasıyla birlikte vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Ancak aynı dönemde hamsi balığının kilosu 150 liradan alıcı buldu.

Balıkçı Zeki Beybeyoğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Sezonda palamut bolluğu olmadı, hamsi bolluğu olmadı. Ama Allah gene bir şeyler verdi. İstavrit balığı oldu, mezgit balığı oldu. Şu anda sezonun sonuna yaklaşıyoruz. 5-6 aydır satıyoruz ve hala istavrit bolluğu devam ediyor. Türkiye’nin farklı bölgelerinden kayıkların da gelerek fiyatlar 50-60 liraya düştü. Hamsi ise az geldiği için ve kasanın pahalı olması nedeniyle 150 liradan satışa sunuluyor” şeklinde konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL