Zonguldak

Zonguldak’ta İhtiyaç Sahiplerine 2023 Yılında 121 Milyon Liralık Destek Ödemeleri Yapıldı!

Zonguldak Merkez İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, 2023 yılında ihtiyaç sahibi vatandaşlara toplam 121 milyon 595 bin 905,91 TL destek ödemesi gerçekleştirdi. Bu desteklerin, nakdi yardım, gıda yardımı, eğitim,..

Zonguldak’ta İhtiyaç Sahiplerine 2023 Yılında 121 Milyon Liralık Destek Ödemeleri Yapıldı!

Zonguldak Merkez İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, 2023 yılında ihtiyaç sahibi vatandaşlara toplam 121 milyon 595 bin 905,91 TL destek ödemesi gerçekleştirdi. Bu desteklerin, nakdi yardım, gıda yardımı, eğitim, barınma, katılım payı yardımı, ayni TKİ kömür yardımı, şartlı eğitim, şartlı sağlık ve gebelik, muhtaç asker ailesi – çocuğu yardımı, eşi vefat etmiş kadınlara ödeme desteği, 2022 sayılı nakdi yardım kanun dahilinde ödeme desteği, öksüz/yetim ödeme desteği, Türkiye Aile Destekleri programı, elektrik tüketim desteği, doğalgaz tüketim desteği, aşevi, ADEM/SODAM ve vefa projesi çerçevesinde gerçekleştirildi.

2023 yılında ADEM ve SODAM merkezlerine yapılan kaynak aktarımları sayesinde, kadınlara yönelik psikososyal, sosyokültürel, mesleki ve kişisel gelişim alanlarında çeşitli kurs ve eğitimler düzenlendi. Bu desteklerle ihtiyaç sahibi vatandaşlara eğitim, sağlık, ve sosyal ihtiyaçları konusunda destek sağlanmıştır.

Zonguldak Merkez İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın 2023 yılında gerçekleştirdiği destek ödemeleri, ihtiyaç sahibi ailelerin maddi ve manevi olarak desteklenmesine katkı sağlamıştır. Aynı zamanda SODAM ve ADEM merkezlerine yapılan kaynak aktarımları sayesinde, kadınlara yönelik çeşitli kurs ve eğitimler düzenlenmiştir. Bu sayede ihtiyaç sahibi vatandaşların eksikliklerinin giderilmesine yardımcı olunmuştur.

Toplamda 121 milyon 595 bin 905,91 TL olarak gerçekleştirilen destek ödemeleri, ihtiyaç sahibi ailelerin nakdi yardım, gıda yardımı, eğitim, barınma, katılım payı yardımı ve diğer konularda desteklenmesine yardımcı olmuştur. Bu destekler sayesinde ihtiyaç sahibi ailelerin temel ihtiyaçları karşılanmış ve yaşam standartları yükseltilmiştir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL