Manşet Zonguldak

Zonguldak’ta düğünde havaya ateş açma cinayeti mahkemeye taşındı: İşte detaylar!

Zonguldak’ta bir düğün sonrası havaya ateş açma cinayetinde 25 yaşındaki Akın Kaçmak’ın ölümüne sebep olan sanık M.K. hakkında dava açıldı. Geçen yıl 11 Haziran’da Karaelmas Mahallesi’nde meydana gelen olayda, silahından..

Zonguldak’ta düğünde havaya ateş açma cinayeti mahkemeye taşındı: İşte detaylar!

Zonguldak’ta bir düğün sonrası havaya ateş açma cinayetinde 25 yaşındaki Akın Kaçmak’ın ölümüne sebep olan sanık M.K. hakkında dava açıldı. Geçen yıl 11 Haziran’da Karaelmas Mahallesi’nde meydana gelen olayda, silahından çıkan kurşunlarla Kaçmak hayatını kaybetti ve kardeşi yaralandı. 20 yaşındaki M.K.’ya müebbet hapis cezası talep edilirken, yaralanmalar sebebiyle babası V.K. hakkında da 18 yıla kadar hapis cezası istendi.

Duruşma 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü ve tutuklu sanık M.K. SEGBİS ile, tutuksuz sanık babası ise Ankara’dan SEGBİS ile katıldı. Ogün Kaçmak ve Akın Kaçmak’ın ailesi mahkemede hazır bulundu. Sanık M.K. mahkemede yaptığı savunmada, “Akın koşarak bana geldi. Sol bacağıma ateş edince belimden silahı çıkararak korku ve acıyla hedef almaksızın ateş ettim. Pişmanım ama çok korkmuştum” dedi. M.K.’nın babası V.K. ise “Olay yerinde kimse ifade vermeyince ben oradaymışım gibi ifade vermeyi kabul ettim. Olay yerinde yoktum” ifadelerini kullandı.

Mahkemede Akın Kaçmak’ın eşi ve ailesinin yanı sıra 8 tanık dinlendi. Mahkeme, M.K.’nın tutukluluk halinin devamına ve babası V.K.’nın adli kontrolünün devam etmesine karar verdi. Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL