Manşet Zonguldak

Zonguldak’ta Dağıtılan Kömürde Taş Skandalı: İhtiyaç Sahipleri Mağdur

Zonguldak’ta Sosyal Yardımlaşma Vakfı (SYDV), ihtiyaç sahiplerine dağıtılan kömürlerden taş çıktığı iddialarıyla ilgili açıklama yaptı. Vakıf, 800’er kiloluk kömür yardımı yapıldığını ancak taş çıkan 70 haneye ilave kömür desteği verildiğini..

Zonguldak’ta Dağıtılan Kömürde Taş Skandalı: İhtiyaç Sahipleri Mağdur

Zonguldak’ta Sosyal Yardımlaşma Vakfı (SYDV), ihtiyaç sahiplerine dağıtılan kömürlerden taş çıktığı iddialarıyla ilgili açıklama yaptı. Vakıf, 800’er kiloluk kömür yardımı yapıldığını ancak taş çıkan 70 haneye ilave kömür desteği verildiğini belirtti. İhtiyaç sahiplerinden M.T. ise aldığı kömürün sobada yanmadığını ve mağduriyetinin giderilmesini istedi.

Yeşil Mahalle Muhtarı Arif Akpınar, kömür yardımının yetersiz olduğunu belirterek Valilik toplantısında konunun gündeme getirildiğini ve ilave kömür talebinde bulunulduğunu ifade etti. Muhtar, vatandaşların dilekçe verme konusunda sıkıntı yaşadığını ve bu durumun mağduriyete neden olduğunu dile getirdi.

Kömür yardımı için satın alınan kömürlerden taş çıkması durumunda ilgili firmanın zararı telafi edeceği bilgisi de paylaşıldı. Vakıf tarafından tespit edilen 70 haneye ilave kömür desteği sağlandığı ve mağduriyet yaşayanların durumunu bildirmesi halinde giderileceği ifade edildi. Toplamda 3 bin haneye kömür yardımı yapıldığı belirtildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL