Manşet Zonguldak

Zonguldak’ta Cumhurbaşkanı Mitingi İçin Ulaşım Ücretsiz!

Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim ve Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun, 10 Şubat Cumartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Zonguldak’ta yapacağı miting nedeniyle halk otobüslerinin ücretsiz olacağını duyurdu. Cumhurbaşkanı..

Zonguldak’ta Cumhurbaşkanı Mitingi İçin Ulaşım Ücretsiz!

Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim ve Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun, 10 Şubat Cumartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Zonguldak’ta yapacağı miting nedeniyle halk otobüslerinin ücretsiz olacağını duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mitingi sebebiyle, saat 10.00 ile 14.00 arasındaki halk otobüs seferleri ücretsiz olacak. Sadece Zonguldak’ta bulunan 19 hat içerisindeki AVM hattı bu uygulamadan muaf tutulacak. Bundan başka Zonguldak’ta saat 10.00 ile 14.00 arasındaki tüm 19 mahalledeki halk otobüsleri seferleri ücretsiz olacak.
Tüm bunlar, Zonguldak Belediyesi ve Kilimli Belediye Başkanı tarafından yapılan duyuru ile vatandaşlara iletilmiştir. Bu adımın amacı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mitingine katılmak isteyen Zonguldaklı vatandaşların ulaşım konusunda bir sıkıntı yaşamamalarını sağlamaktır. Ayrıca, bu uygulama sayesinde halkın miting alanına rahatlıkla ulaşabilmesi ve demokratik haklarını kullanabilmesi hedeflenmektedir.
Zonguldak’ta 19 hattan sadece AVM hattının bu uygulamadan muaf tutulması, miting nedeniyle oluşabilecek yoğunluğun diğer güzergahlarda yaşanmaması adına alınmış bir önlemdir. Bu şekilde, miting nedeniyle trafiğin aksamaması ve vatandaşların günlük hayatlarını aksatmamaları amaçlanmıştır.
Bununla birlikte, ilgili duyuruya göre ücretsiz olan halk otobüslerinin sadece belirli saatlerde ücretsiz olacak olması, vatandaşların planlarını buna göre yapmalarını sağlayacaktır. Bu sayede, vatandaşlar ihtiyaçları doğrultusunda ücretsiz otobüslerle miting alanına gitme imkanına sahip olacaklardır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL