Manşet Zonguldak

Zonguldak’ta Balık Tezgahlarında İstavrit Bolluğu! Kilosu 60 Liradan Satılıyor

Zonguldak’ta balık tezgahlarında istavrit bolluğu yaşanıyor. Balık tezgahlarında kilogramı ortalama 60 liradan satılan istavrit, vatandaşların ilgisini çekiyor. Diğer balık türlerine göre fiyatları uygun olan istavrit, hamsi fiyatlarının yüksekliği nedeniyle tercih..

Zonguldak’ta Balık Tezgahlarında İstavrit Bolluğu! Kilosu 60 Liradan Satılıyor

Zonguldak’ta balık tezgahlarında istavrit bolluğu yaşanıyor. Balık tezgahlarında kilogramı ortalama 60 liradan satılan istavrit, vatandaşların ilgisini çekiyor. Diğer balık türlerine göre fiyatları uygun olan istavrit, hamsi fiyatlarının yüksekliği nedeniyle tercih ediliyor.

Şehir merkezindeki balık tezgahlarında istavrit ortalama 60 liradan satılırken hamsi ise 125 liradan yer aldı. Balık fiyatlarının et fiyatlarına göre uygun olduğunu belirten esnaflar, vatandaşların balık satın aldığını ifade etti. Balıkçı Zeki Beybeyoğlu, bu sene hamsinin yeterli avlanılmadığını ancak istavritin bol olduğunu belirtti. İstavritin 50, 60 ve 70 lira arasında satıldığını vurgulayan Beybeyoğlu, hamsinin ise çok nadir geldiğini ve pahalıya satıldığını dile getirdi.

Beybeyoğlu ayrıca, hamsinin bu sene neredeyse hiç görülmediğini ve balıkçıların sadece 4-5 kasa hamsi alabildiğini söyledi. Bu durumun hamsi fiyatlarını yükselttiğini ve vatandaşların mecburen pahalı balık satın aldığını belirtti. Ancak istavritin bolluğundan dolayı uygun fiyatlarla satıldığını ve bu nedenle tercih edildiğini de ekledi.

Zonguldak’ta yaşanan bu balık bolluğu, vatandaşların balık tüketimini artırmış durumda. Uygun fiyatlarla satılan istavrit, hamsi gibi balık türleri, vatandaşların ilgisini çekiyor ve balık tezgahlarındaki hareketliliği artırıyor. Balıkçılar da bolluk ve azlık dönemlerine göre fiyatların değiştiğini belirterek, vatandaşların bu duruma göre balık tercih etmeleri gerektiğini ifade ediyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL