Gündem Manşet Zonguldak

Zonguldak’ta 2 Bin İşçinin Alımıyla İlgili Müjde: İlk Grup 373 Maden İşçisi Mesaiye Başladı!

Zonguldak’ta Türkiye Taşkömürü Kurumu’nda yapılan 2 bin işçi alımı sonucunda ilk grup olarak belirlenen 373 maden işçisi mesaiye başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdesinin ardından sağlık ve güvenlik soruşturmaları tamamlandı..

Zonguldak’ta 2 Bin İşçinin Alımıyla İlgili Müjde: İlk Grup 373 Maden İşçisi Mesaiye Başladı!

Zonguldak’ta Türkiye Taşkömürü Kurumu’nda yapılan 2 bin işçi alımı sonucunda ilk grup olarak belirlenen 373 maden işçisi mesaiye başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdesinin ardından sağlık ve güvenlik soruşturmaları tamamlandı ve 1014 madencinin çalışcağı müessesese müdürlükleri netleşti. GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, işlemleri tamamlanan ilk gruptaki 373 madencinin mesaiye başladığını ve diğer grupların da önümüzdeki aylarda işbaşı yapacağını belirtti. Yedeklerin henüz çağrılmadığını ve 2023 yılından bu yana 309 madencinin emekli olduğunu ve 2024 yılında da 127 madencinin ayrıldığını söyledi. Bu durumda yedeklerin çağrılmasının önemli olduğunu vurguladı. Bu süreçte sağlık muayeneleri ve güvenlik soruşturması devam eden diğer arkadaşlarının da çağrılacağını belirtti. Bu durumun kamuoyunda yarattığı algının da bu yönde olduğunu sözlerine ekledi. Tüm bu süreçlerin ardından Türkiye Taşkömürü Kurumu’na 2 bin işçi alımı tamamlanmış olacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL