Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Zonguldakın İlçelerde De Turkovac Aşısı Uygulanmaya Başlanacak

SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE SAĞLIK ENSTİTÜLERİ BAŞKANLIĞI VE ERCİYES ÜNİVERSİTESİ İŞ BİRLİĞİYLE GELİŞTİRİLEN YERLİ VE MİLLİ AŞI TURKOVAC, 23 ŞUBAT ÇARŞAMBA GÜNÜ İTİBARİYLE İLÇELERDE DE UYGULANMAYA BAŞLANACAK.

SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE SAĞLIK

Sağlık Bakanlığı Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı ve Erciyes Üniversitesi İş birliğiyle geliştirilen yerli ve milli aşı TURKOVAC, 23 Şubat Çarşamba günü itibariyle ilçelerde de uygulanmaya başlanacak.

Sinovac ve Biontech aşılarının yanı sıra yerli ve milli olan TURKOVAC aşısının Zonguldak’ta da uygulanmasıyla ilgili açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ertuğrul Güner şöyle dedi:

“Yüzde 100 yerli, Türk Bilim İnsanlarımız tarafından geliştirilen TURKOVAC aşısı 23 Şubat 2022 tarihinden itibaren Atatürk Devlet Hastanesi ek binamızda olmak üzere Ereğli, Çaycuma, Devrek, Alaplı, Gökçebey İlçe Devlet Hastanelerimizde de uygulanmaya başlanacaktır. Bu aşıyı bekleyen birçok vatandaşlarımızın olduğunu biliyoruz. Halkımıza TURKOVAC ile aşı olmalarını, özellikle hatırlatma dozlarını da dozlarını da TURKOVAC ile yaptırmalarını tavsiye ediyoruz. MHRS WEB, MHRS MOBİL, ALO 182 ve e-nabız üzerinden randevu alabilir ve 18 yaş üstü vatandaşlarımız güvenle aşılarını olabilirler.”