Güncel Kdz.Ereğli Manşet Zonguldak

Ulaşımda Aksaklık Yaşanmaması İçin Anlık Temizleme Çalışmaları Sürüyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde kar yağışı nedeniyle ulaşımda aksaklık yaşanmaması için yollarda temizleme çalışmaları devam ediyor. Kdz. Ereğli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Ömerli, Sarıkokmaz, Kestaneci mahallelerinin yüksek kesimlerinde kar yağışına..

Ulaşımda Aksaklık Yaşanmaması İçin Anlık Temizleme Çalışmaları Sürüyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde kar yağışı nedeniyle ulaşımda aksaklık yaşanmaması için yollarda temizleme çalışmaları devam ediyor. Kdz. Ereğli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Ömerli, Sarıkokmaz, Kestaneci mahallelerinin yüksek kesimlerinde kar yağışına anlık müdahale ederek yolları açık tutuyor. Özellikle hastane rampası gibi kritik bölgelerde nöbetçi ekipler hazır tutuluyor ve gece boyunca tuzlama çalışmaları devam ediyor.

Kentte etkili olan kar yağışı, gece boyunca ve sabah saatlerinde yollarda buzlanmalara neden oldu. Bu nedenle ekipler, buzlanmalara karşı tuzlama çalışmalarını sürdürerek sürücülerin güvenliğini sağlamaya çalışıyor. Aynı zamanda Hastane rampası gibi kritik noktalarda da nöbetçi ekipler hazır tutuluyor.

Belediye ekipleri, kar yağışının seyrine göre müdahale stratejisi belirleyerek, yüksek rakımlı mahallelerdeki yolların karla kapanmasının önüne geçmeye çalışıyor. Bu sayede kentte yaşayan vatandaşların günlük yaşamlarını etkileyen aksaklıkların önüne geçilmesi hedefleniyor.

Kar yağışı ve buzlanmaya karşı alınan önlemler sayesinde, kentte ulaşımda herhangi bir aksaklık yaşanmaması ve sürücülerin güvenliği sağlanması amaçlanıyor. Kdz. Ereğli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, kar yağışı devam ettiği sürece anlık olarak yollarda temizleme ve tuzlama çalışmalarını sürdüreceğini belirtti. Bu çerçevede, kentte yaşayan vatandaşların kar yağışının olumsuz etkilerinden en az düzeyde etkilenmesi ve güvenli bir ulaşımın sağlanması için çalışmaların devam edeceği bildirildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL