Güncel Yaşam

Zonguldak ormanlarında sonbahar güzelliği

Zonguldak’ta renk cümbüşü ile kaplı ormanlar, dronlar tarafından çekilen görüntülerle adeta kartpostallık manzaralara dönüşüyor. Sonbaharın gelmesiyle birlikte Zonguldak’ın ormanları yavaş yavaş renk değiştirmeye ve doğanın hayranlık uyandıran bir …

Zonguldak ormanlarında sonbahar güzelliği

Zonguldak’ta renk cümbüşü ile kaplı ormanlar, dronlar tarafından çekilen görüntülerle adeta kartpostallık manzaralara dönüşüyor.

Sonbaharın gelmesiyle birlikte Zonguldak’ın ormanları yavaş yavaş renk değiştirmeye ve doğanın hayranlık uyandıran bir şölenine dönüşmeye başlıyor. Yeşilden sarıya, turuncudan kırmızıya uzanan tonlar, bu bölgedeki ormanları adeta bir sanat eseri haline getiriyor. Dron ile görüntülenen manzaralar, Zonguldak’ın sonbahardaki güzelliğini adeta bir kartpostal gibi sunuyor. Zonguldak, yüzölçümünün yarısını oluşturan ormanlarıyla bölgenin en yeşil illeri arasında yer alıyor. Birbirinden farklı türde ağaç ve bitkilerin oluşturduğu Zonguldak ormanları, sonbahar güzelliğini yaşıyor.

Şehrin ormanlarını kayın, meşe, gürgen, kestane, çınar, ıhlamur ve kızılağaç olmak üzere yüzde 70’i yapraklı ağaçlar oluşturuyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL