Manşet Zonguldak

Zonguldak Maden İşçileri, Depremde Hayatını Kaybedenleri Dualarla Andı

Zonguldak’ta 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen depremlerde hayatını kaybeden maden işçileri anıldı. Kahramanmaraş merkezli asrın felaketinde hayatını kaybeden 50 binden fazla kişi de yıldönümünde dualarla anıldı. Maden işçileri, depremden..

Zonguldak Maden İşçileri, Depremde Hayatını Kaybedenleri Dualarla Andı

Zonguldak’ta 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen depremlerde hayatını kaybeden maden işçileri anıldı. Kahramanmaraş merkezli asrın felaketinde hayatını kaybeden 50 binden fazla kişi de yıldönümünde dualarla anıldı. Maden işçileri, depremden sonra yapılan dua etkinliğinin ardından çalışmak için yerin altına indi.

Depremzedeleri kurtaran maden işçileri, “domuz damı” gibi yer altında kömür üretirken kurdukları tahkimatlarla, yaptıkları fedakarlıklarla adeta kahraman oldu. Aradan geçen bir yılın ardından, Türkiye Taşkömürü Kurumu’na ait müessese müdürlüklerinde 08.30-16.30 vardiyası işçileri, maden ocağı önünde toplanarak depremde hayatını kaybedenlere dua etti. GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil ve TTK yöneticileri de anma programına katıldı.

43 yaşındaki maden işçisi Hasan Dernek, deprem sonrası bölgeye gönderildiklerini ve kurtarma çalışmalarına katıldıklarını belirtti. Yapılan duaların ardından madenciler çalışmak üzere yer altına indi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL