Güncel Manşet Zonguldak

Zonguldak, Karabük müjde! “Doğu Ekspresi” geliyor!

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Demir, yeni bir turizm hareketliliğini başlatmayı hedefleyen Doğu Ekspresi projesi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. TSO Başkanı Metin Demir, seyahat acenteleri ile yapılan görüşmelerin..

Zonguldak, Karabük müjde! “Doğu Ekspresi” geliyor!

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Demir, yeni bir turizm hareketliliğini başlatmayı hedefleyen Doğu Ekspresi projesi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

TSO Başkanı Metin Demir, seyahat acenteleri ile yapılan görüşmelerin tamamlandığını ve Nisan ayında seferlere başlamayı planladıklarını duyurdu. TCDD’den kiralanacak olan vagonlara bir de yemekli vagonun ekleneceğini, ilk etapta haftada bir günlük, Ankara, Çankırı, Karabük, Safranbolu, Yenice ve Zonguldak üzerinden sefer gerçekleştirileceğini açıkladı.

Bu seferlerle, turistlerin Zonguldak’taki Gökgöl Mağarası ve maden müzesini ziyaret etmeleri planlanıyor.

Projeye ilişkin daha fazla detay veren Demir, Zonguldak ziyaretinin ardından turistlerin Ereğli’ye otobüsle seyahat etmelerinin düşünüldüğünü ifade etti. Bu güzergahta planlanan seferlerin ilk etapta siyasi parti temsilcileri ve gazeteciler ile bir deneme seyahati olarak başlatılmasının hedeflendiğini belirtti.

Bu yeni turizm rotasıyla, Zonguldak’ın tarihi ve doğal güzelliklerinin daha geniş kitlelerce keşfedilmesi ve böylece bölgenin turizm potansiyelinin artırılması amaçlanıyor.

Başkan Demir, “Doğu Ekspresi’ne benzer çalışmamız var. Seyahat acenteleri görüşmelerimiz tamamlandı. Önümüzdeki Nisan ayında seferleri başlatmayı planlıyoruz. Ankara-Çankarı-Karabük-Safranbolu-Yenice ve Zonguldak üzerinden planlanıyoruz. Turistlerimizi Zonguldak’ta Gökgöl Mağarası ve maden müzesini gezdirmeyi planlıyoruz. Sonra buradan turistlerimizi Ereğli’ye otobüsle seyahat yaptırmayı planlıyoruz. Buradan aynı güzergahla bir sefer planlıyoruz. İnşallah ilk olarak siyasi parti temsilcileri ve gazeteci arkadaşlarımızla bir deneme yapmayı hedefliyoruz” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL