Manşet Zonguldak

ZBEÜ’de Fırtınada Zarar Gören 68 Ağaca Destek Yapıldı

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) kampüslerinde 9 Kasım 2023 Pazar günü Zonguldak’ta başlayan şiddetli yağmur ve fırtınadan zarar gören 68 ağaç, destek yapılarak tekrar ayağa kaldırıldı. Sürdürülebilir Çevre Politikası ile ekolojik dengenin …

ZBEÜ’de Fırtınada Zarar Gören 68 Ağaca Destek Yapıldı

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) kampüslerinde 9 Kasım 2023 Pazar günü Zonguldak’ta başlayan şiddetli yağmur ve fırtınadan zarar gören 68 ağaç, destek yapılarak tekrar ayağa kaldırıldı.

Sürdürülebilir Çevre Politikası ile ekolojik dengenin korunması çerçevesinde doğal yaşamın korunması, yeşil alanların ve ağaçların artırılmasını önemseyen ZBEÜ’de, 9 Kasım 2023 Pazar günü Zonguldak’ta başlayan şiddetli yağmur ve fırtınadan sonra kampüslerde yapılan incelemelerin ardından, 103 ağacın fırtınadan etkilendiği tespit edildi. Bu ağaçlardan 35 tanesi köklerinden ayrıldığı için kesilmek zorunda kalıp, 68 ağaç ise destek yapılarak tekrar ayağa kaldırıldı.

“Sürdürülebilir Kampüs” anlayışını benimseyen ZBEÜ’de gerçekleşebilecek olası durumlara karşı tedbirler alınarak, fırtınada devrilen ağaçların yerlerine yeni ağaçlar dikilmeye başlandı ve dalları kırılan ağaçların budamaları gerçekleştirildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL