Dünya

Yüz Binlerce Gazzeli Açlıkla Karşı Karşıya!

İsrail, Gazze Şeridi’ne karadan, havadan ve denizden yoğun saldırılar gerçekleştirerek bölgenin kuzeyinde yüz binlerce insanın açlıkla karşı karşıya kalmasına neden oldu. En az 26,083 Filistinli hayatını kaybederken, 64,000’den fazla kişi..

Yüz Binlerce Gazzeli Açlıkla Karşı Karşıya!

İsrail, Gazze Şeridi’ne karadan, havadan ve denizden yoğun saldırılar gerçekleştirerek bölgenin kuzeyinde yüz binlerce insanın açlıkla karşı karşıya kalmasına neden oldu. En az 26,083 Filistinli hayatını kaybederken, 64,000’den fazla kişi yaralandı. İsrail saldırılarında sivil altyapılar da hedef alındı ve hastane ile eğitim kurumları zarar gördü. Gazze’deki elektrik, su, ve yardım girişlerinin kesilmesi ile bölgede insani felaket yaşanıyor. Yaklaşık 600,000 kişi ölüm riski ile karşı karşıya kaldı.

Gazze Şeridi’nde bulunan Filistinliler, temiz gıda bulmakta zorlanıyor ve büyük açlık sorunu yaşıyor. İsrail ablukası, Filistinlilerin yiyecek olarak yabani bitki ve hayvan yemine başvurmalarına neden oluyor. Yüz binlerce insan, günlerce aç kalarak hayatta kalmaya çalışıyor.

İsrail saldırılarının yoğunluğu nedeniyle sokak hayvanları defnedilmemiş cesetleri yemeye başladı ve bu durum bölge halkını daha da etkiledi. Açlıkla mücadele eden Gazze’deki insanlar, bulaşıcı hastalıkların yayılmasına neden olan yetersiz beslenme sorunu ile karşı karşıya.

İsrail’in saldırıları, yaşam koşullarını daha da kötüleştirirken, yardımların ulaştırılamadığı bölgelerde gıda sıkıntısı artıyor. Gazze Şeridi’nde olanlar, tarım alanlarından yabani bitkileri toplayarak ve hayvan yemi kullanarak hayatta kalmaya çalışıyor.

Birleşmiş Milletler, Gazze Şeridi’nde 2.3 milyon kişinin kıtlık tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu bildirirken, insanlar temel gıda maddelerini bulmakta zorlanıyor. Bölgede gıda ihtiyacının büyük olduğu birçok yerlere ulaşılamıyor ve insani yardımlar yetersiz kalıyor. Gazze’nin kuzeyindeki insanlar, temel ihtiyaçlarını karşılamak için çaresizlik içinde alternatif yollar arıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL