Dünya

Türkler Tarafından Kurulan Parti, Reklam Yüzü Olarak Mesut Özil’i İstiyor

Alman basınında çıkan bir habere göre, Avrupa ülkesinde yaşayan Türkler tarafından kurulan DAVA adlı parti, hazırlıklarını tamamlayarak Haziran ayında yapılacak Avrupa Parlamentosu seçimlerine katılmaya hazırlanıyor. Ancak bunun için 18 Mart..

Türkler Tarafından Kurulan Parti, Reklam Yüzü Olarak Mesut Özil’i İstiyor

Alman basınında çıkan bir habere göre, Avrupa ülkesinde yaşayan Türkler tarafından kurulan DAVA adlı parti, hazırlıklarını tamamlayarak Haziran ayında yapılacak Avrupa Parlamentosu seçimlerine katılmaya hazırlanıyor. Ancak bunun için 18 Mart tarihine kadar 4 bin imza toplaması gerekiyor. Parti, bu hedefe ulaşabilmek ve geniş kitlelere ulaşabilmek için dünyaca ünlü futbolcu Mesut Özil’in reklam yüzü olmasını istiyor.

Alman gazetelerinde çıkan haberlere göre DAVA partisinin, Haziran seçimlerinde milyonlarca Alman-Türk’ün oyunu alabilmek için kampanya yürüttüğü bildiriliyor. Parti yetkilileri, dünyaca ünlü futbolcu Mesut Özil’i reklam yüzü olarak istediklerini ve onun DAVA’nın programını tanıtmak için mükemmel bir figür olacağını belirttiler. Ayrıca, Almanya’da yaşanan sorunları tespit etmek için ünlü isimlerden yardım alabilecekleri de ifade edildi.

Almanya’da yaşayan Alman pasaportuna ve oy kullanma hakkına sahip 2,5 milyon Müslüman bulunmaktadır. 2024’te planlanan vatandaşlık yasasının değişmesi durumunda ise bu sayının artması beklenmektedir. Bu da DAVA partisinin toplamda 5 milyon oyluk bir seçmen potansiyeline ulaşabileceği anlamına gelmektedir. Bu sebeple DAVA partisi, geniş kitlelere ulaşabilmek için Mesut Özil’i reklam yüzü olarak istemektedir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL