Teknoloji

Türkiye’nin İlk Astronotu Alper Gezeravcı: ‘İstikbal Göklerdedir’ Başlıklı Konuşmasıyla Dikkat Çekti

Türkiye’nin ilk astronotu Alper Gezeravcı, Crew Dragon kapsülü ile Uluslararası Uzay İstasyonu’na (UUİ) ulaştı. UUİ’ye ulaşan dört astronottan biri olan Gezeravcı, konuşmasında “İstikbal göklerdedir” cümlesini tekrarlayarak, Atatürk ve silah arkadaşlarına..

Türkiye’nin İlk Astronotu Alper Gezeravcı: ‘İstikbal Göklerdedir’ Başlıklı Konuşmasıyla Dikkat Çekti

Türkiye’nin ilk astronotu Alper Gezeravcı, Crew Dragon kapsülü ile Uluslararası Uzay İstasyonu’na (UUİ) ulaştı. UUİ’ye ulaşan dört astronottan biri olan Gezeravcı, konuşmasında “İstikbal göklerdedir” cümlesini tekrarlayarak, Atatürk ve silah arkadaşlarına atıfta bulundu. Türk astronot, milletine bu imkanları sağladığı için teşekkür etti.

Alper Gezeravcı, kapsülün içinden “İstikbal göklerdedir” ifadesini kullanmıştı. UUİ’ye ulaşan Gezeravcı, bu sözü tekrarlayarak Türkiye’nin mutluluğunu belirtti. Konuşmasında, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile bu vatan için canını veren şehitlere, devlet ve millete teşekkür ederek, “İstikbal göklerdedir” dedi. Ayrıca, Gezeravcı İngilizce bölümünde, misafirperverlik için Expedition 70 ekibine ve eğitim sürecinde yardımcı olan herkese teşekkür etti. Türkiye olarak bu ilk adımı atmaktan mutluluk duyduklarını ve bilime katkı sunmayı beklediklerini ifade etti. Gezeravcı’nın İstikbal göklerdedir” ifadesi ve bu bağlamdaki konuşmaları, Türk milleti için gurur verici bir an oldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL