Karabük

Turizm öğrencilerine “Mesleğimiz Turizm” semineri

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Safranbolu Turizm Fakültesinde “Mesleğimiz Turizm” semineri düzenlendi. KBÜ Prof. Dr. Sadettin Ökten Konferans Salonu’nda düzenlenen seminerde katılımcılar, tur operatörlüğü, havayolu taşımacılığı, otelcilik, sektörün …

Turizm öğrencilerine “Mesleğimiz Turizm” semineri

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Safranbolu Turizm Fakültesinde “Mesleğimiz Turizm” semineri düzenlendi.

KBÜ Prof. Dr. Sadettin Ökten Konferans Salonu’nda düzenlenen seminerde katılımcılar, tur operatörlüğü, havayolu taşımacılığı, otelcilik, sektörün geleceği, turizm sektörü hakkındaki teorik ve uygulamalı bilgileri ve tecrübelerini öğrencilere aktardı.

KBÜ Safranbolu Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Avni Kırmacı, katılımcıların sektördeki tecrübelerini öğrencilerle paylaştığını belirtti. Kırmacı, “Bu süre zarfında öğrencilere neler yaşayacaklarını, nelerle karşılaşacaklarına, neler yapmalarını gerektiğine dair gerekli bilgilendirmeleri yaptılar. Öğrencilerimizin ilgisi çok fazlaydı. Sektörden gelen, işin içinde olan insanların neler yaşadığıyla ilgili tecrübelerini aktarmasının öğrencilerimize önemli katkılar sağladığını düşünüyorum. Aynı zamanda yetkililer Safranbolu turizmine yönelik buradaki konaklama süresinin nasıl artırabileceğine dair çalışmalar da yapacaklarını belirtti. Bu dersin niteliğinde de seminerlerimizin devamı gelecektir” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL