Karabük

“Sürdürülebilir ve Yenilikçi Kent Safranbolu için El Ele” Konferansı Gerçekleşti

Safranbolu Belediyesi’nin düzenlediği “Kültürel Mirası Üzerinde Yükselen Sürdürülebilir ve Yenilikçi Kent Safranbolu” Konferansı, Sürdürülebilir Kentsel ve Kırsal Kalkınma Platformu (SUDA) iş birliğiyle gerçekleşti. Konferans, Leyla Dizdar Kültür Merkezi’nde yapıldı ve..

“Sürdürülebilir ve Yenilikçi Kent Safranbolu için El Ele” Konferansı Gerçekleşti

Safranbolu Belediyesi’nin düzenlediği “Kültürel Mirası Üzerinde Yükselen Sürdürülebilir ve Yenilikçi Kent Safranbolu” Konferansı, Sürdürülebilir Kentsel ve Kırsal Kalkınma Platformu (SUDA) iş birliğiyle gerçekleşti. Konferans, Leyla Dizdar Kültür Merkezi’nde yapıldı ve Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’nin konuşmasıyla başladı. Köse, katılımcı ve sürdürülebilir kent ideali için gerçekleştirilen toplantıların ikinci aşamasını gerçekleştirdiklerini belirtti.

Konferans, Safranbolu Belediyesi ve Sürdürülebilir Kentsel ve Kırsal Kalkınma Platformu iş birliğiyle iki aşamadan oluşuyordu. Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, dün gerçekleşen üç odak grup toplantısının yoğun katılımla gerçekleştiğini ve bugünün konferans ile sonuç raporlarının okunmasıyla tamamlanacağını ifade etti. Köse ayrıca, bu çalışmaların katılımcı yerel yönetim çalışmalarında yeni bir aşamaya geçildiğini belirtti.

SUDA Başkanı Serdar Karadağ da konuşmasında, yaklaşık 1 yıldır Safranbolu Belediyesi ile iş birliği içinde olduklarını ve sürdürülebilir bir Safranbolu için birçok projeyi hayata kazandırdıklarını, finans kaynaklarının oluşması ile sivil katılım mekanizmasına sahip projelerin de Safranbolu ile buluşacağını belirtti. Karadağ ayrıca, çeşitli projelerin hayata geçirilmesi ve başarısının toplum kesimlerinin birlikte çalışması ile mümkün olduğunu vurguladı.

Programın sonunda ise, Safranbolu’da katılımcı ve kapsayıcı yerel yönetimin kurumsallaşması amacıyla kapsamlı bir kaynak ve yol haritası oluşturulacak olan sonuç beyannamesi hazırlanacak. Bu çalışmaların Safranbolu’nun katılımcı ve sürdürülebilir kent ideali için önemli bir adım olduğu belirtildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL