Karabük

SOSYALFEST Sosyal Model Tasarım Yarışmaları finalistleri belli oldu

Karabük Üniversitesi (KBÜ) tarafından düzenlenecek Türkiye’nin ilk ulusal ve uluslararası Sosyal Bilimler Festivali (SOSYALFEST) çerçevesinde gerçekleştirilen Sosyal Model Tasarım Yarışmaları finalistleri belli oldu. Üniversite, lise ve ortaokul …

SOSYALFEST Sosyal Model Tasarım Yarışmaları finalistleri belli oldu

Karabük Üniversitesi (KBÜ) tarafından düzenlenecek Türkiye’nin ilk ulusal ve uluslararası Sosyal Bilimler Festivali (SOSYALFEST) çerçevesinde gerçekleştirilen Sosyal Model Tasarım Yarışmaları finalistleri belli oldu.

Üniversite, lise ve ortaokul öğrencileri, Cumhuriyet’in 100. yılına ve Türkiye Yüzyılı vizyonuna uygun olarak milli sosyal bilimler hamlesini başlatacak SOSYALFEST çerçevesinde düzenlenen Sosyal Model Tasarım Yarışmalarına katılarak Türkiye’nin ve dünyanın çeşitli toplumsal sorunlarına yönelik çözüm odaklı projeler geliştirdi.

Türkiye’nin sosyal bilimler alanındaki potansiyelini sergilemek için önemli bir platform olma özelliği taşıyan Sosyal Model Tasarım Yarışmalarına “Üniversite” kategorisinde 2 bin 857, “Lise” kategorisinde 668 ve “Ortaokul” kategorisinde 258 olmak üzere toplamda 3 bin 783 başvuru yapıldı.

Jüri üyeleri “Üniversite” kategorisinde; Türkiye Yüzyılı Vizyonu Sosyal Model Tasarım Yarışması, Engelsiz Yaşam Sosyal Model Tasarım Yarışması, Şiddetin Azaltılması Sosyal Model Tasarım Yarışması, Ekolojik Yaşam Sosyal Model Tasarım Yarışması ve İktisadi Kalkınma Sosyal Model Tasarım Yarışması, “Lise” kategorisinde; Akademik Başarının Artırılması Sosyal Model Tasarım Yarışması, Sıfır Atık Sosyal Model Tasarım Yarışması, Yerel İktisadi Kalkınma Sosyal Model Tasarım Yarışması, Dinin Yaşanmasına Yönelik Sosyal Model Tasarım Yarışması, Kişisel Gelişim Sosyal Model Tasarım Yarışması, Aile İçi Dayanışma Sosyal Model Tasarım Yarışması, “Ortaokul” kategorisinde; Güzel Ahlak Sosyal Model Tasarım Yarışması, Zaman Yönetimi Sosyal Model Tasarım Yarışması, Yaz Tatili Sosyal Model Tasarım Yarışması ile Türkiye’nin ve dünyanın toplumsal sorunlarına ilişkin tasarlanan sosyal modelleri değerlendirerek finalistleri belirledi.

Finale kalan yarışmacılar, Üniversite, Lise ve Ortaokul kategorilerinde finale kalan takımlar, 2-3 Mart 2024 tarihlerinde gerçekleştirilecek SOSYALFEST’te sunumlarını yaparak sosyal modellerini tanıtacak.

Yarışma sonucunda 14 farklı kategoride birinciye 25 bin TL, ikinciye 15 bin TL ve üçüncüye 10 bin TL olmak üzere toplamda 700 bin TL’lik ödül verilecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL