Dünya

Sonora’daki Kartel ve Polis Çatışmasında 12 Ölü!

Meksika’nın kuzeyinde Sonora eyaletinin başkenti Hermosillo’da, bir otoyolda güvenlik güçleri ve kartel üyeleri arasında çatışma çıktı. Sinaloa karteline bağlı Los Cazadores çetesinin üyeleri, tutuklanan kartel tetikçisi Jesus Humberto’nun oğlu Carlos..

Sonora’daki Kartel ve Polis Çatışmasında 12 Ölü!

Meksika’nın kuzeyinde Sonora eyaletinin başkenti Hermosillo’da, bir otoyolda güvenlik güçleri ve kartel üyeleri arasında çatışma çıktı. Sinaloa karteline bağlı Los Cazadores çetesinin üyeleri, tutuklanan kartel tetikçisi Jesus Humberto’nun oğlu Carlos Humberto’yu kurtarmak için güvenlik güçlerine ateş açtı. Çatışmada, 12 kartel üyesinin öldüğü ve 2 güvenlik gücünün yaralandığı bildirildi. Eyalet Savcılığı tarafından yapılan açıklamada, çatışma sırasında yaralanan en az 7 kartel üyesinin olay yerinden kaçmayı başardığı belirtildi.

Güvenlik güçleri, çatışmanın ardından 21 ağır silah, mühimmat, kurşun geçirmez yelek ve 6 araç ele geçirdi. Eyalet Savcılığı, olayın ardından yapılan operasyonlarda ele geçirilen malzemelerin kartel üyelerinden alındığını ve kurtarma operasyonunun başarısızlıkla sonuçlandığını belirtti. Güvenlik güçlerinin hastaneye kaldırılarak durumu stabil olan yaralıları olduğu ve çatışmada yaralanan en az 7 kartel üyesinin kaçmayı başardığı da açıklandı.

Tutuklanan kartel tetikçisinin oğlunun kurtarılma girişimi sırasında çıkan çatışma, kartel üyeleri ile güvenlik güçleri arasında gerilimi tırmandırdı. Eyalet Savcılığı’nın verdiği bilgilere göre, çatışmanın yaşandığı olayda 12 kartel üyesi ölürken, 2 güvenlik görevlisi yaralandı. Yetkililer, olayın ardından yapılan operasyonlarda 21 ağır silah, mühimmat, kurşun geçirmez yelek ve 6 araç ele geçirildiğini belirtti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL