Düzce

Sigara ve beslenme alışkanlığı etkili oluyor

DÜZCE(İHA) – Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Osman Kayapınar, sigara kullanımı ve beslenme alışkanlığının kalp hastalıklarının oluşumunda oldukça etkili olduğunu vurguladı. Düzce Meslek Yüksekokulu …

Sigara ve beslenme alışkanlığı etkili oluyor

DÜZCE(İHA) – Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Osman Kayapınar, sigara kullanımı ve beslenme alışkanlığının kalp hastalıklarının oluşumunda oldukça etkili olduğunu vurguladı.

Düzce Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen “Kalp Hastalıkları ve Yaşam Tarzı” başlıklı konferasa konuşmacı olarak Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Osman Kayapınar katıldı. Kalp hastalıklarına neden olan çevresel ve ailevi faktörlere değinen Kayapınar, sigara kullanımı ve beslenme alışkanlığının da kalp hastalıklarının oluşumunda oldukça etkili olduğunu vurguladı.

Kalp hastalıklarının önlenmesinde Akdeniz tipi diyetin önemine değinen Osman Kayapınar, tuz kullanımının azaltılmasının önemli olduğunu ifade etti.

Katılımcılardan gelen soruların da cevaplandığı etkinlik, Doç. Dr. Osman Kayapınar’a MYO Müdürü Doç. Dr. Ali Etem Gürel tarafından teşekkür belgesi takdimi ile sona erdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL