Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Si̇ber Güvenli̇k Fi̇ki̇r Maratonuna Düzce Üni̇versi̇tesi̇ Damgasını Vurdu

TÜRKİYE AÇIK KAYNAK PLATFORMU VE TÜRK TELEKOM’UN DÜZENLEMİŞ OLDUĞU SİBER GÜVENLİK FİKİR MARATONU’NDA ÖDÜLLER KOCAELİ’DEKİ BİLİŞİM VADİSİ’NDE SAHİPLERİNE SAHİPLERİNİ BULDU. SİBER GÜVENLİK ALANINDA 11 EKİBİN FİKİRLERİNİN JÜRİ TARAFINDAN DEĞERLENDİRİLDİĞİ MARATONDA, BİRİNCİLİK VE İKİNCİLİK ÖDÜLLERİ DÜZCE ÜNİVERSİTESİ GELİŞTİRİCİ ÖĞRENCİLER TOPLULUĞU EKİPLERİNİN OLDU

TÜRKİYE AÇIK KAYNAK PLATFORMU

Türkiye Açık Kaynak Platformu ve Türk Telekom’un düzenlemiş olduğu Siber Güvenlik Fikir Maratonu’nda ödüller Kocaeli’deki Bilişim Vadisi’nde sahiplerine sahiplerini buldu. Siber güvenlik alanında 11 ekibin fikirlerinin jüri tarafından değerlendirildiği maratonda, birincilik ve ikincilik ödülleri Düzce Üniversitesi Geliştirici Öğrenciler Topluluğu ekiplerinin oldu.

Nitelikli yazılımcıların bulunması ve ülke ekonomisine katma değer kazandıracak yazılımların tespit edilmesi için yapılan yarışmada Düzce Üniversitesi öğrencileri damgasını vurdu. Kocaeli’ndeki Bilişim Vadisi Eren Bülbül Konferans Salonu’nda düzenlenen ödül töreninde Bilgisayar Mühendisliği Bölümü 3. sınıf öğrencisi Onur Sarı, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü 1. sınıf öğrencisi Ünal İsi, Yönetim ve Bilişim Sistemleri Bölümü 3. sınıf öğrencisi Eda Nur Alemdar ve Endüstri Mühendisliği 3. sınıf öğrencisi Sema Fırat’tan oluşan Unicorn takımı birincilik; Bilgisayar Mühendisliği Bölümü 3. sınıf öğrencisi Taha Erel, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü 1. sınıf öğrencisi Sema Dirican, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü 1. sınıf öğrencisi Halil Kirazkaya, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü hazırlık sınıfı öğrencisi Elif Sena Oğuz’dan oluşan Eternal takımı ise ikincilik derecesiyle büyük bir başarının sahibi oldu. Üçüncülüğü ise Blocco360 takımı elde etti.

Ödül alan Düzce Üniversitesi öğrencileri; bu tür çalışmaların devam edeceğini belirterek kendilerine her alanda destek olan Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a teşekkür ettiler.