Teknoloji

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Uzay Hatırası Kartıyla Tarihi Anı Ölümsüzleştiriyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın liderliğinde, Türkiye’de gerçekleşen uzay görevi öncesinde, insanların bu tarihi anı hatıralarını ölümsüzleştirmelerine izin veren uzay hatırası kartı yayınlandı. Astronot Alper Gezeravcı, Crew Dragon kapsülüyle Uluslararası Uzay..

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Uzay Hatırası Kartıyla Tarihi Anı Ölümsüzleştiriyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın liderliğinde, Türkiye’de gerçekleşen uzay görevi öncesinde, insanların bu tarihi anı hatıralarını ölümsüzleştirmelerine izin veren uzay hatırası kartı yayınlandı. Astronot Alper Gezeravcı, Crew Dragon kapsülüyle Uluslararası Uzay İstasyonu’na gitmek üzere hazırlanırken, Türkiye Uzay Ajansı’nın internet sitesinde kartlar yayınlandı. Kartta, Alper Gezeravcı’nın fotoğrafı ve uzay görevinde kullanılacak armanın yanı sıra “GururDuyTürkiye” etiketi ve “Türkiye’nin İnsanlı İlk Uzay Misyonu’nun gururunu paylaşıyorum” ifadeleri yer alıyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, bu kartı sosyal medya hesabından “Uzay Hatırası” başlığıyla paylaştı.

Türkiye’de gerçekleşen insanlı uzay misyonu için heyecan dorukta. Astronot Alper Gezeravcı, Crew Dragon kapsülüyle Uluslararası Uzay İstasyonu’na gidecek. Bu tarihi olay öncesinde, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı uzay hatırası kartı yayınladı. Karta, Alper Gezeravcı’nın fotoğrafı ve uzay görevi görevinde kullanılacak armanın yanı sıra “GururDuyTürkiye” etiketi yer alıyor. Bu kartı isteyen herkes Türkiye Uzay Ajansı’nın internet sitesinden alabilir.

Türkiye’de gerçekleşen insanlı uzay misyonu öncesi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı uzay hatırası kartı yayınladı. Kartta, Türkiye’nin ilk astronotu Alper Gezeravcı’nın fotoğrafı ve uzay görevinde kullanılacak armanın yanı sıra “GururDuyTürkiye” etiketi yer alıyor. Bakan Mehmet Fatih Kacır, bu kartı sosyal medya hesabından “Uzay Hatırası” başlığıyla paylaştı. Kartı elde etmek isteyen herkes, Türkiye Uzay Ajansı’nın internet sitesinden temin edebilir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL