Teknoloji

Samsung’un Yeni Amiral Gemisi Galaxy S24 Serisi Ön Sipariş Rekoru Kırdı!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, geçen yılın başlarında Galaxy S23 modellerini tanıtarak oldukça iyi satış rakamları elde etmişti. Galaxy S23, Galaxy S23+ ve Galaxy S23 Ultra olmak üzere üç farklı..

Samsung’un Yeni Amiral Gemisi Galaxy S24 Serisi Ön Sipariş Rekoru Kırdı!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, geçen yılın başlarında Galaxy S23 modellerini tanıtarak oldukça iyi satış rakamları elde etmişti. Galaxy S23, Galaxy S23+ ve Galaxy S23 Ultra olmak üzere üç farklı modelden oluşmaktaydı. Ancak bu serinin yerini, yapay zeka destekli Galaxy S24 modelleri aldı. Samsung, geçtiğimiz hafta düzenlediği etkinlikte beklenen Galaxy S24 modellerini tanıttı ve telefonların yapay zeka ile güçlendirilmiş özelliklere sahip olduğu görüldü.

Samsung, 19 Ocak’ta Galaxy S24 serisi için ön siparişleri başlattı ve yeni amiral gemisi telefonlar, tam 1,21 milyon satışla dikkat çekici bir rekora imza attı. Bu rakam, geçen yılın Galaxy S23 ailesinin elde ettiği rekoru geride bırakarak önemli bir başarıya imza attı. Galaxy S24 Ultra, ön siparişlerin yüzde 60’ını oluşturarak en popüler model oldu. Galaxy S24 Plus yüzde 21’lik bir oranla ikinci sırada yer alırken, temel Galaxy S24 ise ön siparişlerin yüzde 19’unu elde etti. Tüm Galaxy S24 modelleri, 31 Ocak itibarıyla resmi olarak satışa sunulacak. Ancak telefona yönelik ilgi, daha şimdiden Samsung’un geçen yılki Galaxy S23 serisine kıyasla daha yüksek görünüyor. Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S24 serisi, Galaxy S23’ün ön sipariş rakamlarını geçmeyi başararak rekor kırmış durumda. Bu durum, Samsung’un teknoloji alanındaki liderliğini ve gücünü bir kez daha ortaya koymaktadır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL