Teknoloji

Samsung, Galaxy S24 ve Galaxy Z Fold5 Modellerine Kaza Tespiti Özelliği Ekleyerek Öne Geçiyor

Samsung, Galaxy S24 ve Galaxy Z Fold5 modellerine kaza tespiti özelliği eklemek için çalışıyor. Talihsiz bir kaza durumunda, araba kazası tespiti, acil durum hizmetlerini anında uyararak yardıma ulaşmayı kolaylaştırabilir. Bu..

Samsung, Galaxy S24 ve Galaxy Z Fold5 Modellerine Kaza Tespiti Özelliği Ekleyerek Öne Geçiyor

Samsung, Galaxy S24 ve Galaxy Z Fold5 modellerine kaza tespiti özelliği eklemek için çalışıyor. Talihsiz bir kaza durumunda, araba kazası tespiti, acil durum hizmetlerini anında uyararak yardıma ulaşmayı kolaylaştırabilir. Bu teknolojik özellik, acil durum müdahalesini hızlandırarak kazalara müdahale süresini en aza indirebilir.

Samsung’un Galaxy serisindeki eksikliklerinden biri, kaza tespit özelliğinin bulunmamasıydı. Ancak, yeni bilgilere göre, şirket bu eksikliği gidermeyi planlıyor. Google Pixel ve iPhone modellerinde bulunan bu özellik, artık Samsung’un yeni modellerinde de yer alabilir.

Android Police’ten Mishaal Rahman, Galaxy Z Fold 5 ve S24 Ultra modellerinde “Araba Kazasını Algılama Uyandırma” adlı bir sensör bulunduğunu keşfetti. Bu sensör, araba kazalarını algılamak ve kullanıcıyı uyararak acil durum hizmetlerine haber vermekle görevli. Ancak, Samsung henüz bu özellikleri resmi olarak duyurmuş değil. Bu nedenle, bu özelliklere ilişkin henüz net bir bilgi bulunmuyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL