Karabük

Safranbolu’nda İş Birliğiyle Sürdürülebilir ve Yenilikçi Kent Konferansı Hazırlıkları Tamamlanıyor

Safranbolu Belediyesi ve Sürdürülebilir Kentsel ve Kırsal Kalkınma Platformu (SUDA) iş birliğiyle düzenlenecek olan “Sürdürülebilir ve Yenilikçi Kent” Konferansı için hazırlıklar devam ediyor. Konferans, 20 Ocak’ta Safranbolu Belediyesi Leyla Dizdar..

Safranbolu’nda İş Birliğiyle Sürdürülebilir ve Yenilikçi Kent Konferansı Hazırlıkları Tamamlanıyor

Safranbolu Belediyesi ve Sürdürülebilir Kentsel ve Kırsal Kalkınma Platformu (SUDA) iş birliğiyle düzenlenecek olan “Sürdürülebilir ve Yenilikçi Kent” Konferansı için hazırlıklar devam ediyor. Konferans, 20 Ocak’ta Safranbolu Belediyesi Leyla Dizdar Kültür Merkezi’nde “Safranbolu için el ele” temasıyla gerçekleştirilecek.

Konferans öncesi odak grup toplantıları gerçekleştirildi. Toplantılara Safranbolu’da turizm sektöründe hizmet veren işletmeler, dernek, oda, sivil toplum kuruluşu başkanları, kurum temsilcileri katıldı. Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, odak grup toplantılarının yapıldığı alanları ziyaret etti ve katılımcılara teşekkürlerini ileterek, Safranbolu’nun geleceğine yönelik projelerde iyi çalışmalar diledi.

SUDA Başkanı Serdar Karadağ, odak grup toplantılarına Safranbolu Belediyesi ile birlikte çalışmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, kalıcı bir mekanizma oluşturmanın hedeflendiğini söyledi. “Katılımlı ve Kapsayıcı Yerel Yönetim Projesi” yürütücüsü Prof. Dr. Gülden Erkut ise şu ana kadar yapılan aşamalarda sorunları belirlemeye çalıştıklarını ve paydaş analizleri yaptıklarını belirtti. Safranbolu’nun güçlü yönleri ve dışarıdan gelen fırsatları listelediklerini aktaran Erkut, uluslararası projeler hazırladıklarını ve bütün çalışmaların bir yayın haline geleceğini ve rehberlik edecek bir kitap olacağını söyledi.

Konferansın odak grup toplantıları öncesi yapılan konuşmaların ardından gruplar, alanlarına ve konu başlıklarına göre bir araya gelerek toplantılarına başladı. Toplantılarla ilgili detaylı bilgiler ve konferansın gerçekleşeceği tarih ve yer konusunda da çalışmalar devam etmektedir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL