Dünya

Rusya’da Düşen Askeri Uçağın Vurulma Sebebi Açıklandı: Ukrayna Esirleri Taşıyan Uçak Füze İle Vuruldu

Rusya’nın İL-76 askeri nakliye uçağının Ukrayna topraklarından gelen bir uçaksavar füzesi tarafından düşürülmesi sonucu 74 kişinin hayatını kaybettiği olayla ilgili soruşturma devam ediyor. Rusya Soruşturma Komitesi, olayın gerçekleştiği bölgede yapılan..

Rusya’da Düşen Askeri Uçağın Vurulma Sebebi Açıklandı: Ukrayna Esirleri Taşıyan Uçak Füze İle Vuruldu

Rusya’nın İL-76 askeri nakliye uçağının Ukrayna topraklarından gelen bir uçaksavar füzesi tarafından düşürülmesi sonucu 74 kişinin hayatını kaybettiği olayla ilgili soruşturma devam ediyor. Rusya Soruşturma Komitesi, olayın gerçekleştiği bölgede yapılan incelemeler sonucunda Ukraynalı esirleri taşıyan uçağın füzeyle vurulduğunu belirtti. Bu saldırıya ilişkin Ukrayna topraklarında yer alan silahlı grupların kimliği tespit edilmeye çalışılıyor. Soruşturma faaliyetlerinin başlangıç sonuçları, uçağın Ukrayna topraklarından gelen bir uçaksavar füzesi tarafından vurulduğunu gösteriyor. Rusya Savunma Bakanlığı da saldırıyı Ukrayna’ya bağlamış ve Kiev yönetiminin gerçekleştirdiği terör eylemi olarak görmüştü. Sözcü İgor Konaşenkov, uçağın Ukrayna esir askerleri taşıdığını ve takas için Rusya’ya götürüldüğünü belirtmiş ve Kiev yönetimini suçlamıştı. Ancak Ukrayna tarafı, saldırıyı gerçekleştirmekle suçlanarak Rusya’yı hedef göstermekle suçlandı. Bu durum, tansiyonu yükselterek iki ülke arasındaki ilişkileri daha da gerdi. Uçak kazasıyla ilgili detaylar soruşturma sonucunda netleşecektir.

Overall, Rusya’nın Harkov bölgesinde düşen askeri nakliye uçağı ile ilgili olarak Ukrayna yönetimine karşı suçlamalarda bulunduğu ifade ediliyor. Bu durum, iki ülke arasındaki gerilimi artırarak, olayın ardından tansiyonu yükseltti. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor ve detaylar ilerleyen süreçte netleşmesi bekleniyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL