Karabük

Restoran Çalışanının Kahramanlığı: Soluk Borusuna Yiyecek Kaçan Çocuğu Heimlich Manevrası ile Kurtardı!

Karabük’te bulunan İstasyon Caddesi’ndeki 44 yıllık restoranda yaşanan olayda, bir çocuğun soluk borusuna yiyecek kaçması sonucu büyük bir tehlike atlatıldı. Olay, restoranın çalışanlarından Ferdi Kanış tarafından Heimlich Manevrası ile kurtarıldı…

Restoran Çalışanının Kahramanlığı: Soluk Borusuna Yiyecek Kaçan Çocuğu Heimlich Manevrası ile Kurtardı!

Karabük’te bulunan İstasyon Caddesi’ndeki 44 yıllık restoranda yaşanan olayda, bir çocuğun soluk borusuna yiyecek kaçması sonucu büyük bir tehlike atlatıldı. Olay, restoranın çalışanlarından Ferdi Kanış tarafından Heimlich Manevrası ile kurtarıldı.
Restorana ailesiyle birlikte gelen bir çocuğun yemek yerken soluk borusuna yiyecek kaçmasıyla panik yaşandı. Olay anında hızla müdahale eden 40 yaşındaki Ferdi Kanış çocuğa Heimlich Manevrası’nı uygulayarak soluk borusunu temizledi ve çocuğu kurtardı. O anlar restoranın güvenlik kamerası tarafından da kaydedildi.

Olaya ilişkin açıklamalarda bulunan Ferdi Kanış, Pazar günü yaşanan bu olayın detaylarını İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirine anlattı. Kanış, 10-11 yaşlarındaki çocuğun annesinin panik içerisinde ‘Oğlumu kurtarın, oğlum ölüyor’ diye bağırdığını ve kendisinin bu çağrıya refleks olarak koştuğunu belirtti. İki kez Heimlich müdahalesi yaptıktan sonra çocuğun soluk borusundaki yiyeceği çıkardığını dile getiren Kanış, sonrasında çocuğun durumunun stabil hale gelmesiyle lavaboya götürdüğünü ve temizlediğini söyledi.

Ferdi Kanış, olay sırasında çocuğun hamile annesinin de paniklediğini ve onu dışarı çıkararak sakinleştirdiklerini ifade etti. Ayrıca Kanış, Heimlich manevrasını restoran sahibinin aldırdığı ilk yardım eğitiminde öğrendiğini ve bu sayede bu tehlikeli duruma müdahale edebildiğini dile getirdi.toBeDefined

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL