Teknoloji

Qualcomm, Apple ile 2027’ye Kadar Anlaşma Uzattığını Açıkladı

Qualcomm, Apple ile olan modem çipi lisans anlaşmasını Mart 2027 tarihine kadar uzattıklarını açıkladı. Böylece, mevcut anlaşma iki yıl daha uzamış oldu ve iPhone’lar 2027’ye kadar Qualcomm modemlerini kullanmaya devam..

Qualcomm, Apple ile 2027’ye Kadar Anlaşma Uzattığını Açıkladı

Qualcomm, Apple ile olan modem çipi lisans anlaşmasını Mart 2027 tarihine kadar uzattıklarını açıkladı. Böylece, mevcut anlaşma iki yıl daha uzamış oldu ve iPhone’lar 2027’ye kadar Qualcomm modemlerini kullanmaya devam edecek.

Qualcomm CEO’su Cristiano Amon, 5G modemlerinin lisansını Mart 2027’ye kadar Apple’a vermeye devam edeceklerini doğruladı. Apple, kendi modemlerini üretme planlarında başarılı olamadığı için önümüzdeki birkaç iPhone modelinde Qualcomm modemlerini kullanmaya devam edecek.

Apple, yıllardır kendi 5G modemlerini geliştirmeye çalışıyordu ancak bu çabaları yeterli olmadı. 2019’da Intel’in modem bölümünü satın alarak bu konudaki çalışmalarını desteklemeye çalıştı ancak bu girişimleri yetersiz kaldı. Apple’ın ürettiği prototipler, Qualcomm’un modemlerinden daha iyi performans gösteremedi.

Apple’ın ilk hedefi, bu yıl şirket içi 5G modemlere sahip ilk cihazları piyasaya sürmekti. Ancak Qualcomm ile yapılan anlaşmanın uzatılması, Apple’ın bu hedefine uzak olduğunu gösteriyor. Qualcomm, Apple ile olan iş birliğini 2027 yılına kadar sürdürme kararı alarak sektördeki konumunu pekiştirmiş oldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL