Manşet Zonguldak

Prof. Dr. Masahiro Yamamoto, ZBEÜ’ye profesör olarak atandı

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ), endüstriyel matematiğin önde gelen isimlerinden biri olan ve dünyaca ünlü ters problemler teorisi ile bilinen Tokyo Üniversitesi Matematik Bilimleri Enstitüsü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Masahiro Yamamoto’yu …

Prof. Dr. Masahiro Yamamoto, ZBEÜ’ye profesör olarak atandı

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ), endüstriyel matematiğin önde gelen isimlerinden biri olan ve dünyaca ünlü ters problemler teorisi ile bilinen Tokyo Üniversitesi Matematik Bilimleri Enstitüsü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Masahiro Yamamoto’yu bünyesine kattı.

Uluslararası bilim camiasında önemli bir yere sahip olan Prof. Dr. Masahiro Yamamoto, 5 Aralık 2023 tarihinden itibaren ZBEÜ Fen Fakültesi Matematik Bölümü’ne, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ek 46. Maddesi çerçevesinde kısmi zamanlı profesör olarak atandı. ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Prof. Dr. Yamamoto’nun ZBEÜ’yü uluslararası düzeyde temsil edeceğini ve Fen Fakültesi Matematik Bölümü’nde öğrencilere değerli bir eğitim deneyimi sunacağını dile getirdi. Rektör Özölçer, danışmanlığını üstleneceği doktora öğrencilerine bilgi, birikim ve tecrübelerini aktararak öğretim üyeleriyle ortak projeler gerçekleştirecek olan Prof. Dr. Yamamoto’ya çalışmalarında başarılar diledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL