Güncel Kdz.Ereğli Manşet

Posbıyık’ın Hedefindeki İsimlerden Biri Olan Karaarslan da Zonguldak Post’a Konuştu

Kdz.Ereğli CHP Belediye Meclis Üyesi Emrah Karaarslan’ın ZonguldakPost’a yapmış olduğu açıklama söyle. Posbıyık ile gerçekleştirilen istişare toplantısının haberinin kamuoyu ile paylaşılmasından sonra görüş ve bilgilerini paylaşmak için gazeteci Altan Akçakese..

Posbıyık’ın Hedefindeki İsimlerden Biri Olan Karaarslan da Zonguldak Post’a Konuştu

Kdz.Ereğli CHP Belediye Meclis Üyesi Emrah Karaarslan’ın ZonguldakPost’a yapmış olduğu açıklama söyle.

Posbıyık ile gerçekleştirilen istişare toplantısının haberinin kamuoyu ile paylaşılmasından sonra görüş ve bilgilerini paylaşmak için gazeteci Altan Akçakese ile telefon görüşmesi yapan Cumhuriyet Halk Partili Belediye Meclis Üyesi Emrah Karaarslan, Kışla’da bulunan 982/9 parsel numaralı alanın satışına neden karşı çıktığını anlattı.

 

“TOPLANTIYI TERK EDEN KOCAMANOĞLU DEĞİL POSBIYIK’TI.”

Akçakese’ye yaptığı özel açıklamada;” Bu alan grup toplantımıza satış için getirildi. Ancak grup toplantısı ve CHP İlçe Başkanı Ali Kocamanoğlu hakkında sayın Belediye Başkanı’mızın ortaya koyduğu ifadeler doğruyu yansıtmıyor; çünkü sayın Kocamanoğlu satış ile ilgili kararı belediye meclis üyelerimizin hür iradelerine bıraktığını söyledi. Kocamanoğlu’nun bu sözünden sonra toplantıyı Kocamanoğlu değil Belediye Başkanı’mız terk etti. Buna rağmen de Ali Kocamanoğlu toplantıyı bir müddet sürdürdü ve grup kararını aldırdı, toplantıyı kapattı. Daha sonra ise Belediye Başkanı’mız bazı belediye meclis üyeleriyle birlikte ikinci bir grup toplantısı yaparak karara bağlanmış gündem maddelerini tekrar görüştü. Grup kararı alınmış gündem maddeleri ikinci kez görüşülür mü?”, ifadelerine yer veren Karaarslan kendisiyle ilgili eleştirileri de yanıtladı. Karaarslan şunları söyledi:

 

“TESCİLİ TAMAMLANMAMIŞ BİR YERİ SATMAK SUÇTUR.”

“Sayın Başkan Belediye’ye ait tapu bilgilerinin Emrah Karaarslan’da ne işi var, diye soruyor. Her Türk vatandaşı Tapu Kadastro Sorgulama Sistemi’ne rahatlıkla girebilir. Dikkat ederseniz sayın Başkan, söz konusu arsa ile ilgili tapunun kendilerine henüz bu akşam teslim edileceğini söylemişti. Biz, işlemleri başlatılsa da tescili yapılmadığı için tapusu hazırlanamayan bir arsanın satışına onay vermek hukuki olarak suç olacağı için bu gündem maddesine red kararı verdik. Tescili tamamlanmamış bir yeri satmak suçtur.”

 

“LİMAN GENİŞLETME ÇALIŞMASI ÖYLE KOLAY BİR İŞ DEĞİLDİR.”

“Belediye Başkanı’mız bu arsanın satışından elde edilecek gelirle Ereğli Belediyesi’ne ait Bozhane İskelesi’ni genişleteceklerini söyledi. Ancak liman büyütmek konusu öyle basit bir çalışma değildir. Bizim seçimler öncesinde halka hizmet edebilmek için sadece birkaç ayımız kaldı; bu kadar kısa bir zaman içinde de iskele genişletme çalışmasını tamamlamanın kolay olmayacağını, bu çalışmayı 2024 sonrası göreve gelecek yeni yönetime bırakmanın doğru olacağını söyledik. Biz sadece üç ayımız kalmışken bu kadar kısa bir süre içinde bu hizmeti veremeyiz. Ben bu gerçekleri söyleyince belediye meclis üyelerimiz Gökhan Günay ve Cengiz Güneş üzerime yürümeye kalktılar. Oysa ben kötü bir şey söylemedim.  Eğer elimizde tapu yokken biz bu satışa onay verseydik göz göre göre suç işleyecektik.”

Karaarslan özel açıklamasında, bugün gerçekleştirilen ikinci oturum sonrası bazı belediye meclis üyeleri arasında yaşanan fiziki tartışmanın da tasvip edilemeyeceğinin altını çizdi.

Haber : Zonguldak Post

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL