Asayiş Manşet

Polis ve Savcı Olarak Tanıtıp Binlerce Lira Dolandırdılar! Şüphelilerin Yakalanması Sonucunda Ortaya Çıkan Detaylar

Devrek ilçesinde yaşayan S.E.’ye, bir kişi polis ve savcı olarak tanıtıp oğlunun terör örgütüne karıştığını iddia etti. S.E.’den dolandırıcılık zanlısı tarafından 6 adet burma bilezik, 1 adet kalın bilezik, 10..

Polis ve Savcı Olarak Tanıtıp Binlerce Lira Dolandırdılar! Şüphelilerin Yakalanması Sonucunda Ortaya Çıkan Detaylar

Devrek ilçesinde yaşayan S.E.’ye, bir kişi polis ve savcı olarak tanıtıp oğlunun terör örgütüne karıştığını iddia etti. S.E.’den dolandırıcılık zanlısı tarafından 6 adet burma bilezik, 1 adet kalın bilezik, 10 adet Cumhuriyet altını, 1 adet beşi bir yerde altın, 1 adet altın zincir, 1 çift altın küpe, 1 takım inci set ve 35 bin lira nakit para alındı. Dolandırıcı kayıplara karıştıktan sonra S.E. farklı hesaplara toplamda 385 bin lira yatırdı. Sonradan dolandırıldığını anlayan S.E. Devrek Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurdu.

Devrek İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği, geniş çaplı kamera ve KGYS çalışmaları sonucunda olaya karışan H.B., H.D. ve İ.E.’yi tespit etti. Şüphelilerin Ankara’da bulunan 3 ikametine eş zamanlı operasyon düzenlendi. Üç şüpheli ekiplerce yakalandı ve dijital materyallere el konuldu.

Şüpheliler Devrek İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde işlemlerinin ardından Devrek Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edildi. Nöbetçi mahkemeye çıkartılan H.D. ve H.B. adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken İ.E. tutuklandı. Ayrıca, şüphelilerin yönlendirildiği belirlenen M.R.E.’nin Gürcistan’da yaşadığı tespit edildi.

Bu olay, S.E.’nin evine gelen bir dolandırıcının sahte bir polis ve savcı olarak tanıtmasıyla başladı. Dolandırıcılık zanlıları, S.E.’den mücevher ve nakit para alarak kayıplara karıştı. Ancak emniyet müdürlüğünün çalışmaları sonucunda şüpheliler tespit edildi ve yakalandı. H.D. ve H.B. adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken İ.E. tutuklandı. Ayrıca, bu olayla bağlantılı olduğu düşünülen M.R.E.’nin de Gürcistan’da yaşadığı belirlendi. Bu olay, polis ve savcı kılığında yapılan dolandırıcılıkla başlayıp, emniyet müdürlüğünün başarılı çalışmaları sonucunda şüphelilerin yakalanmasıyla sonuçlandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL