Düzce

Özlü “Asar şehir için şans”

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün mega projelerinden biri olan Asar Deresi Projesi’nin çalışmalarını yerinde inceledi ve “Merkezde su ile vatandaşlarımızı buluşturmak üzere hazırladığımız bu projede zorlu süreçler yaşadık ama çalışmalarımızı …

Özlü “Asar şehir için şans”

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün mega projelerinden biri olan Asar Deresi Projesi’nin çalışmalarını yerinde inceledi ve “Merkezde su ile vatandaşlarımızı buluşturmak üzere hazırladığımız bu projede zorlu süreçler yaşadık ama çalışmalarımızı kararlılıkla yürütüyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Faruk Özlü, mevsim şartlarına bağlı şekilde kesintisiz devam eden çalışmaları yakından takip ediyor. Asar Deresi üzerinde inşası devam eden asma köprü çalışma alanında incelemelerde bulunan Faruk Özlü, burada hem esnaf ve vatandaşların taleplerini dinledi hem de projenin süreci hakkında bilgiler paylaştı. İlk köprü tabliyelerinin yerleştirme işleminin tamamlanarak iki yakanın birleştiğini belirten Özlü “Asar Deresi, şehir merkezimiz için bir şanstır. Merkezde su ile vatandaşlarımızı buluşturmak üzere hazırladığımız bu projede zorlu süreçler yaşadık ama çalışmalarımızı kararlılıkla yürütüyoruz. Artık birinci köprünün taban kısımlarını birleştirdik ve iki yakayı buluşturduk. Tabliyeleri taşıyacak, proje görselinde gördüğümüz büyük boru parça da Ankara’da tamamlandı, yola çıkacak. Onu da yerleştirdikten sonra sıra Çin’de üretilen çelik halatlarımızın montajına gelecek. Çalışma hızımız yerinde, mevsim şartları da izin veriyor, en kısa sürede burası şehrimizin sadece bir geçiş noktası değil, yaşam alanı olacak” dedi.

“Bir hayalim vardı, başkanımız gerçeğe dönüştürdü”

Başkan Faruk Özlü’nün inşaat alanında yaptığı inceleme sırasında yanına gelen, geçmiş yıllarda Asar Deresi üzerinde iş yeri bulunan Engin Akar proje için duyduğu heyecanı dile getirerek “Hayalim hep buydu. Başkanımdan da bu projenin hayata geçirileceğini duyduğumda hakikaten hayal gibi gelmişti. Artık gerçeğe dönüşüyor. İnşallah hep beraber tekrar burada bir gün muhabbet ederiz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL