Düzce

Organ bağışına siyah beyaz fotoğraflarıyla destek oldu

Düzce Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Organ ve Doku Bağış Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen “3-9 Kasım Organ Bağış Haftası; İnsana Dair” başlıklı konferansta Prof. Dr. Oktay Elkoca bilgi ve deneyimlerini paylaştı. Tıp Fakültesi …

Organ bağışına siyah beyaz fotoğraflarıyla destek oldu

Düzce Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Organ ve Doku Bağış Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen “3-9 Kasım Organ Bağış Haftası; İnsana Dair” başlıklı konferansta Prof. Dr. Oktay Elkoca bilgi ve deneyimlerini paylaştı.

Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda konferansın açılış konuşmasını Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Organ ve Doku Nakil Koordinatörü Doç. Dr. İlknur Suidiye Yorulmaz yaptı. 3-9 Kasım Organ Bağış Haftası’nda farkındalığı artırmak için her sene düzenlenen etkinliklerden farklı olarak, sadece Tıp Fakültesi’nden değil, diğer fakültelerden de katılımın olmasını sağladıklarını ifade eden Doç. Dr. Yorulmaz, kendilerine destek veren herkese teşekkür etti. Organ bağışı konusunda farkındalığı artırmak için daha çok çalışmayı kendilerine amaç edindiklerini söyleyen Yorulmaz, bundan sonrada birçok etkinliğin yanında çalıştaylar da düzenlemeyi planladıklarının bilgisini verdi. Organ bağışı konusunda halkla daha çok bir araya gelerek görüş alışverişi ve tartışmalar yapacaklarının altını çizen Doç. Dr. Yorulmaz, organ bağışının nasıl daha kolaylaştırılması için de çalışmalarını sürdüreceklerini dile getirdi.

“Umutların gerçekleşmesi en büyük dileğimizdir”

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Muhammet Ali Kayıkçı; “Bildiğiniz gibi her yıl 3 ve 9 Kasım tarihleri arası organ bağış haftası olarak kutlanmaktadır. Üniversite hastanemizde Organ ve Doku Nakil Koordinatörlüğümüz bünyesinde toplumu bu konuda bilgilendirmek ve farkındalığı artırmak amacıyla stantlar kurulmakta ve çeşitli faaliyetlerde bulunulmaktadır. Organ bağışı bekleyen hastaların ve onların ailelerinin umutlarının gerçekleşmesi en büyük dileğimizdir” ifadelerine yer verdi.

“Her gün yapılsa bile yadırganmaz”

Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serkan Torun ise; organ naklinin önemine vurgu yaparak, organ naklini anlatacak, farkındalığı artıracak ve toplumu bilgilendirecek etkinliklerin her gün yapılsa bile yadırganmayacağını vurguladı. Konferansın yararlı olmasını temenni eden Prof. Dr. Torun, konferansa katkı sunanlara ve katılımcılara teşekkür etti.

“Çektiği siyah beyaz fotoğraflarla destek oldu”

Gerçekleştirilen açılış konuşmalarından sonra Düzce Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Oktay Elkoca, “Siyah ve Beyaz; İnsana Dair” başlıklı fotoğraf çekimlerini perdeye yansıtarak katılımcılarla paylaştı. İnsanların sokakta en doğal hallerini siyah beyaz olarak ölümsüzleştiren Prof. Dr. Elkoca, çektiği başarılı fotoğraflar katılımcılardan alkış aldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL