Düzce

Okul Sporları Futsal Müsabakalarında Şampiyon Takımlar Belli Oldu!

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Okul Spor yarışmaları kapsamında gerçekleşen Genç Kızlar ve Genç Erkekler futsal müsabakaları Bahçeşehir Spor Salonu’nda düzenlendi. Bu yıl 9 takım genç kızlar müsabakalarına, 26 takım ise..

Okul Sporları Futsal Müsabakalarında Şampiyon Takımlar Belli Oldu!

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Okul Spor yarışmaları kapsamında gerçekleşen Genç Kızlar ve Genç Erkekler futsal müsabakaları Bahçeşehir Spor Salonu’nda düzenlendi. Bu yıl 9 takım genç kızlar müsabakalarına, 26 takım ise genç erkekler müsabakalarına katıldı. Müsabakalar sonunda Kızlarda Spor Lisesi birinci olurken, ikinci sırayı Cumayeri Çok Programlı Anadolu Lisesi, üçüncü sırayı Düzce Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve dördüncü sırayı ise Gölyaka Anadolu Lisesi aldı. Erkekler kategorisinde ise Gümüşova Anadolu Lisesi birinci, Farabi Anadolu Lisesi ikinci, Özel Düzce Uğur Anadolu Lisesi üçüncü ve Düzce Fen Lisesi dördüncü oldu.

Dereceye giren takımlara ödülleri ise Gençlik ve Spor Müdürlüğü Spor Hizmetleri Müdürü Gülay Ercan ile Spor Şube Müdürü Altuğ Kuru takdim etti. Okul Spor yarışmaları kapsamında gerçekleşen bu müsabakalar genç sporcuların yeteneklerini sergileme fırsatı buldukları ve birbirleriyle rekabet etme imkanı buldukları bir platform oldu. Bu tür etkinliklerin gençlerin spora olan ilgisini artırdığı ve sağlıklı yaşam alışkanlıklarının kazanılmasına katkı sağladığı belirtilirken, katılımcı sporcuların mücadele ruhunu ve fair-play anlayışını da gösterdikleri vurgulandı.

Müsabakaların düzenlenmesine katkı sağlayan ve emeği geçen herkese teşekkür eden organizasyon komitesi, gelecek yıllarda da daha geniş katılımlı ve heyecanlı müsabakaların düzenlenmesi için çalışmaların devam edeceğini belirtti. Okul Spor yarışmalarının gençlerin spor yapma alışkanlıklarını artırmak, rekabet etme ve takım ruhu kazandırmak adına önemli bir etkinlik olduğu vurgulandı. Bu tür organizasyonların gençlerin fiziksel, zihinsel ve duygusal gelişimine katkı sağladığı ve gençler arasında dayanışma ve dostluk bağlarının güçlenmesine de olanak tanıdığı belirtildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL