Düzce

Öğretmen Babaya Yapılan Duygusal Sürpriz! Acılı Baba Gözyaşlarına Hakim Olamadı

Düzce(İHA) – Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ilde yıkımlara neden olan 6 Şubat 2023 tarihli büyük depremde Hatay’da yaşayan öğretmen babası Adil Akıncı’nın 8 yaşındaki oğlu Yaşar Ege Akıncı,..

Öğretmen Babaya Yapılan Duygusal Sürpriz! Acılı Baba Gözyaşlarına Hakim Olamadı

Düzce(İHA) – Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ilde yıkımlara neden olan 6 Şubat 2023 tarihli büyük depremde Hatay’da yaşayan öğretmen babası Adil Akıncı’nın 8 yaşındaki oğlu Yaşar Ege Akıncı, yıkılan evin enkazında kaybedildi. Adil Akıncı’nın Düzce’ye tayini çıktı ve burada Beden Eğitimi Öğretmeni olarak göreve başladı. Lisedeki meslektaşları, Akıncı ailesinin oğulları Yaşar Ege Akıncı’nın adını taşıyacak şekilde Bahçeşehir BİLSEM’de bir teknoloji sınıfının tefrişatını yaptılar. Sınıfın kapısına da Yaşar Ege Akıncı’nın fotoğrafını astılar.

Sürprizin ardından düzenlenen törene davet edilen baba Adil Akıncı ve babaanne Ülker Akıncı, sınıfın kapısında çocuklarının fotoğraflarını görünce duygusal anlar yaşadılar. Adil Akıncı öğretmen arkadaşlarına teşekkür etti. Milli Eğitim Müdürü Emrullah Aydın, sınıfın açılışıyla ilgili olarak, “BİLSEM öğrenim görmeye hak kazanmış yavrumuzun adı burada yaşatılacak” dedi. Okul Müdürü Ali Canbaz da, öğretmenlerin el ele vererek sınıfı hazırladıklarını, bu vesileyle depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dilediğini belirtti.

Baba Adil Akıncı, oğlunun adının bir kurumda yaşatılmasından mutluluk duyduğunu ifade ederek, “Benim çocuğum üstün yetenekli özel bir çocuktu. Hatay’dan Düzce’de BİLSEM’e seçildi. Böyle bir okula böyle bir sınıfa benim çocuğumun adının verilmesi benim için çok değerli, çok mutluyum” dedi. Babaanne Ülker Akıncı da duygularını anlatırken gözyaşlarını tutamadı, “Torunumun fotoğrafını görünce çok mutlu oldum. Çok duygulandım” dedi.

Sınıf açıldıktan sonra depremde hayatını kaybeden Yaşar Ege Akıncı’nın yaşıtları, öğretmenlerin tefriş ettiği sınıfı gezdiler.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL