Düzce

Öğrencilere diş sağlığının önemi anlatıldı

DÜZCE(İHA) – Düzce Gazi Mustafa Kemal İlkokulu öğrencilerine hastalıkların başlangıç noktası olan ağız ve diş sağlığı ile ilgili eğitim verildi. Eğitimde; Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi doktorları tarafından diş fırçalamanın önemi anlatıldı. Sağlık …

Öğrencilere diş sağlığının önemi anlatıldı

DÜZCE(İHA) – Düzce Gazi Mustafa Kemal İlkokulu öğrencilerine hastalıkların başlangıç noktası olan ağız ve diş sağlığı ile ilgili eğitim verildi. Eğitimde; Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi doktorları tarafından diş fırçalamanın önemi anlatıldı.

Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanlığında görevli diş hekimleri, Gazi Mustafa Kemal İlkokulunda eğitim gören minik öğrencilere ağız ve diş sağlığı eğitimi ve taraması gerçekleştirildi.

Toplumun bilinçlenmesine katkı sağlamak, doğru alışkanlıklar kazandırmak ve genel sağlığın ayrılmaz bir parçası olan ağız ve diş sağlığına dikkat çekmek amacıyla düzenlenen etkinlikte; sağlıklı yaşam için ağız ve diş sağlığının önemi, ağız ve diş bakımının nasıl yapılması gerektiği ve doğru diş fırçalama öğrencilere anlatılarak hazırlanan broşürlerin dağıtımı gerçekleştirildi.

Küçük yaşta kazanılan alışkanlıkların ve öğrenilen bilgilerin hayat boyu devam ettiğinin altını çizen Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, ‘‘Koruyucu ve önleyici sağlık hizmetlerimiz toplumun her kesimini bilinçlendirme misyonumuzu sürdürüyoruz. Ağaç yaşken eğilir atasözünden hareketle sağlıkla ilgili küçük yaşlardan itibaren davranış değişikliği kazandırmayı önemsiyor, çocuklarımıza ağız ve diş sağlığının önemini aşılıyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL