Dünya

Nijerya’da Silahlı Saldırganlar 29 Kişiyi Kaçırdı: Aralarında Çocuklar da Var!

Nijerya’nın Katsina eyaletine bağlı Tashar Na-Gulle köyünde, motosikletli silahlı saldırganlar aralarında çocukların da bulunduğu 29 kişiyi kaçırdı. Ülke genelinde insan kaçırma suçu idam cezasıyla cezalandırılıyor olmasına rağmen bu tür fidye..

Nijerya’da Silahlı Saldırganlar 29 Kişiyi Kaçırdı: Aralarında Çocuklar da Var!

Nijerya’nın Katsina eyaletine bağlı Tashar Na-Gulle köyünde, motosikletli silahlı saldırganlar aralarında çocukların da bulunduğu 29 kişiyi kaçırdı. Ülke genelinde insan kaçırma suçu idam cezasıyla cezalandırılıyor olmasına rağmen bu tür fidye amaçlı kaçırma olayları sık sık gerçekleşiyor. Silahlı kişiler, genellikle ülkenin kuzeyindeki köyleri, okulları ve yolcuları hedef alarak fidye talep ediyor.

Nijerya’nın Katsina eyaletine bağlı Tashar Na-Gulle köyüne yapılan motosikletli silahlı saldırı sonucu aralarında çocukların da bulunduğu 29 kişi kaçırıldı. Ülkede insan kaçırma suçu idamla cezalandırılıyor olmasına rağmen, fidye için kaçırma olaylarına sık sık rastlanıyor. Silahlı kişiler, genellikle ülkenin kuzeyindeki köyleri, okulları ve yolcuları hedef alarak fidye talep ediyor. Bu tür olaylar, Nijerya’nın gündelik yaşamını tehdit etmektedir.

Nijerya’nın Katsina eyaletine bağlı Tashar Na-Gulle köyünde motosikletli silahlı saldırganlar aralarında çocukların da bulunduğu 29 kişiyi kaçırdı. Ülkede insan kaçırma suçu idamla cezalandırılmasına rağmen fidye için kaçırma olaylarına sık rastlanmaktadır. Silahlı kişilerin genellikle ülkenin kuzeyindeki köyleri, okulları ve yolcuları hedef alarak fidye talep ettikleri belirtilmektedir. Bu tür durumlar, özellikle Nijerya’nın kuzey kesiminde yaşayan insanlar için endişe vericidir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL