Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Murat Sesli’ye spor camiasından tam destek

Kdz. Ereğli Belediyesi Önceki

Kdz. Ereğli Belediyesi Önceki Dönem Başkanlarından Murat Sesli, ilçedeki amatör spor kulüplerinin başkan ve yöneticileri ile bir araya gelerek spora yapacağı yatırımlar ve amatör spor kulüplerine vereceği desteği açıkladı. Kdz. Ereğli spor camiasından tam destek alan Sesli, Kdz. Ereğli gençlerine her türlü desteği sağlayacağını söyledi.

Kdz. Ereğli Belediyesi Önceki dönem Belediye Başkanlarından Murat Sesli, Kdz. Ereğli Keleşler Park Otel’de ilçedeki amatör spor kulüplerinin başkan ve yöneticileriyle akşam yemeğinde bir araya geldi. Kdz. Ereğli’nin her şeyde olduğu gibi sporda da geri kaldığını ifade eden Sesli, spora yönelik yatırımlarını ve amatör kulüplere vereceği desteği açıkladı. Şehit Vefa Karakurdu Beyçayırı stadını yenileyeceğini, altına otopark ve tüm amatör spor kulüpler için soyunma odaları yapacağı müjdesini veren Başkan Sesli, ayrıca süper amatör kümede oynayan takımlara her sene 600 bin TL, 1. Amatör kümede oynayan takımlara 400 bin TL, 2. Amatör kümede oynayan takımlara 300 bin TL ve iki tane kadın futbol takımına da 500’er bin TL her yıl yardım yapacaklarını söyledi.

Sesli burada yaptığı konuşmasında şunları söyledi: “Beni tanıyanlar bilir; çocukluğumdan beri amatör kümelerde mücadele ediyoruz. Uzun yıllar amatör kulüplerde sporculuk ve yöneticilik yaptım halen daha sporu bırakmadım. Veteranlar takımında futbol hayatıma devam ediyorum. Futbolu sevmek başka, bilmek başka.  Ben futbolu bilmiyorum, bilenler teknik adamlar. Ama maalesef herkes futbolu çok bildiği için Kdz. Ereğli’de futbol hiç bir yere gitmiyor. Bunun yanında amatör kümelere destek yok. Alt yapıya destek yok. Yazın yaz okulu açarak alt yapıya destek olunmaz. Alt yapıya destek, amatör spor kulüplerine destek olmak ile olur. Şuan belediye sporda Ereğli’den bir tane çocuğumuz var. 180 bin kişinin içerisinden biz futbolcu yetiştiremiyorsak burada bir sorun var. Bu sorun sizlerden değil, orayı yöneten zihniyetlerden kaynaklanıyor. Kdz. Ereğli maalesef sporda geri kalmış bir memleket.

Stad olarak bir tane var ve bu iş ağlamak sızlamak ile olmaz. Yok devletten bekliyorum, yok bundan bekliyorum, böyle bir dünya yok. Bu iş mazeret kabul etmez. Aynı sahada 4-5 takım aynı anda idman yapmak zorunda kalıyor. Öncelikle Erdemir stadını alarak, tribünlerini yaklaştırıyoruz. Bazı takımların maçlarını oraya kaydırıyoruz. Beyçayır’ı stadının altına 500 araçlık otopark yapıyoruz. Üzerine de Beyçayır’ı stadını yeniden yapıyoruz. Altına kaç tane takımımız varsa hepsine soyunma odası ve çamaşır odası yapıyoruz. İnsan utanıyor; çeşmesi yok, borusu yok, tuvaletin kapısı kapanmıyor.

Böyle bir rezillik yok. Ayrıca su parası da almıyoruz. Cezaevi alanına kapalı spor salonu yapıyoruz. Altında yarı olimpik yüzme havuzumuz olacak, 200 araçlık otoparkımız, tenis kortumuz ve halı sahamız olacak. Kemer’de boş bir alanımız var; oraya nizami ölçülerinde 2 adet idman sahası yapıyoruz. İdmanlarınızı orada yapabileceksiniz. Soyunma odaları ve sosyal tesisi de olacak. İdman sahası sıkıntımız kalmayacak. Hepinizin sıkıntısını biliyorum.

Maçlara giderken araç sıkıntınız var. Bütün takımlarımıza gidecekleri yere kadar araçlarını vereceğiz. Birde maddi konuda sıkıntılarınız var. Arkadaşlarımız ile istişare ederek aldığımız karara göre süper amatör kümede oynayan takımlarımıza her sene 600 bin TL, 1. Amatör kümede oynayan takımlarımıza 400 bin TL, 2. Amatör kümede oynayan takımlarımıza 300 bin TL her sene maddi yardım yapacağız. İki tane kadın futbol takımımız var, onların da yardımı 500 bin TL’dir.

Şimdi bana diyeceksiniz ‘bol keseden atıyor.’ Hayır, ben sizin hakkınızı veriyorum. Belediyenin amatör kümelere ayırması gereken parayı ben sizlere veriyorum. Para benim değil, belediyenin de değil, sizin hakkınız. Bu vaatlerimizi yerine getireceğiz ve Allah bize nasip ederse

Kdz. Ereğli Beledispor’umuzu 5 sene içerisinde Trendyol 1. Lige çıkartacağız. 20 ay belediye başkanlığı yaptım, giderken takımımız son maça kalmıştı. Maçı alsak 3. Lige çıkacağız. ‘Hayır’ dediler, takım çıkmasın. Takım çıkarsa Murat Sesli’nin başarısı olur. Takım benim değil, takım Ereğli’nin takımı. Burada her hafta festival yaşarız, festivali 3 günde bir değil, her gün yaşarız. Göreve gelir gelmez, belediye sporumuzun başına ben değil, futbolu bilen, futbolu seven insanlar gelecek. Futbol sahasına çıkmamış, futbol topuna tekme atmamış hiç kimse kulübü yönetemez. Belediye başkanı seçildiğimiz dönemde ilk işimiz, spordan sorumlu bakanın yanına gitmek oldu. Dedim ki kendisine benim tek bir isteğim var, yazın tozdan kışın çamurdan kurtaramadığım sahamız var. Telefonu kaldırdı, birilerini aradı hayırlı olsun dedi. Beyçayırı stadını çim saha yaptırdık o zaman. İstedikten sonra her şey alınır ama istemesini bilmek lazım.”

Amatör spor kulüplerinin başkan ve yöneticileri Başkan Sesli ve ekibine kendilerine verdiği değerden dolayı teşekkür ederek, tam destek vereceklerini ifade etti.