Manşet Zonguldak

Muammer Avcı, Deprem Güçlendirmesi Kapsamında Yerinde İncelenen Okulları Değerlendirdi

AK Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı, Kilimli Işıkveren Ortaokulu, Kilimli Madenciler İlkokulu ve Zonguldak Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin deprem güçlendirme ve yenileme çalışmalarını inceledi. Toplamda 32 milyon 575 bin Türk..

Muammer Avcı, Deprem Güçlendirmesi Kapsamında Yerinde İncelenen Okulları Değerlendirdi

AK Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı, Kilimli Işıkveren Ortaokulu, Kilimli Madenciler İlkokulu ve Zonguldak Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin deprem güçlendirme ve yenileme çalışmalarını inceledi. Toplamda 32 milyon 575 bin Türk Lirası yatırım yapılan bu okulların öğrenciler için daha sağlıklı bir eğitim ortamı sunacağını belirtti. Avcı, bu projenin başarılı bir şekilde tamamlandığını ve okulların ilimize hayırlı olmasını diledi.

Ziyaret sırasında Milletvekili Avcı, Kilimli Işıkveren Ortaokulu ve Kilimli Madenciler İlkokulu’nun 14 milyon 241 bin Türk Lirası yatırım ile deprem güçlendirme çalışmalarının tamamlandığını ve Zonguldak Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin inşaatının ise 18 milyon 516 bin Türk Lirası yatırımla %80 oranında fiziki gerçekleşmeye ulaştığını söyledi. Avcı, incelemeler sırasında İl Milli Eğitim Müdürü Osman Bozkan ve Şube Müdürleri ile bir araya geldi.

Muammer Avcı, AK Parti olarak eğitime yapılan yatırımın geleceğe yapılan bir yatırım olduğunu belirterek, Zonguldak’ta eğitim yatırımlarının artması için ellerinden gelen gayreti göstermeye devam edeceklerini ifade etti. Ayrıca, Milli Eğitim Bakanı Sayın Yusuf Tekin ve projede emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL