Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Milletvekili Cevdet Akay, Bartın-Safranbolu Yolu İçin Hükümeti Göreve Çağırdı

CHP Karabük Milletvekili ve

CHP Karabük Milletvekili ve TBMM Plan Bütçe Komisyonu Üyesi Cevdet Akay, Safranbolu-Bartın yolundaki kazaları gündeme getirdi. Yolun 30 kilometresi bölünmüş, 45 kilometresi tek şerit olmak üzere toplamda 75 kilometre uzunluğunda olduğunu belirten Akay, 20 yıldır yolun ihmal edildiğini ve her yıl ölümlü ve maddi hasarlı kazaların meydana geldiğini dile getirdi. Akay, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına yolun yapılması çağrısında bulundu.

Akay, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, “Seçim bölgem Karabük’te halk arasında ’ağaç tüneli yolu’ olarak bilinen D755 Bartın-Safranbolu yolu bölgenin Karadeniz’e bağlayan önemli bir yola olduğunu belirtti. Ayrıca, yıllardır yolda meydana gelen kazaların ve yolu kullanıcıların çektiği zorlukların ihmal edildiğini vurguladı.

Yolun yapımı için Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına çağrıda bulunan Milletvekili Akay, yolu kullanıcıların çektiği zorlukları ve kazaları görmezden gelinmemesi gerektiğini belirtti. Ayrıca, yolu kullanıcıların çektiği zorlukları ve kazaları görmezden gelinmemesi gerektiğini belirtti ve ulaştırma bakanlığı ile iktidara yöre halkı adına çağrıda bulundu. Son olarak, Bartın-Safranbolu yolunun rehabilitasyonunun sağlanmasını ve yapımını talep etti.