Teknoloji

Microsoft’un Piyasa Değeri 3 Trilyon Doları Aştı: İşte Detaylar

ABD’li teknoloji devi Microsoft’un piyasa değeri ilk kez 3 trilyon doları geçti. Dijital yayın platformu Netflix’in finansal sonuçlarının açıklanmasının ardından, Microsoft’un hisselerinde çarşamba günü yükseliş yaşandı. Bu yükselişle birlikte Microsoft’un..

Microsoft’un Piyasa Değeri 3 Trilyon Doları Aştı: İşte Detaylar

ABD’li teknoloji devi Microsoft’un piyasa değeri ilk kez 3 trilyon doları geçti. Dijital yayın platformu Netflix’in finansal sonuçlarının açıklanmasının ardından, Microsoft’un hisselerinde çarşamba günü yükseliş yaşandı. Bu yükselişle birlikte Microsoft’un piyasa değeri 3 trilyon dolar seviyelerine ulaştı. Apple’ın değeri 3,01 trilyon dolara çıkarak liderlik koltuğunu tekrar ele geçirdi.

Geçtiğimiz haftalarda, Apple’ın değeri ile ikinci sırada bulunan Microsoft’un değeri arasındaki fark, son 2 yılın en düşük seviyesine gerilemişti. Ancak, Microsoft 2021 yılından bu yana ilk kez Apple’ı geride bırakarak dünyanın en değerli şirketi koltuğuna oturdu.

Microsoft’un hisselerindeki yükseliş, Netflix’in finansal sonuçlarının açıklanmasından sonra teknoloji hisselerinde yaşanan genel ralliyle geldi. Şirketin yapay zeka alanındaki çalışmalarına odaklanmasıyla hisselerindeki yükseliş dikkat çekti. Hisseler, yatırımcıların Microsoft’un yapay zeka yatırımlarına olumlu yaklaşmasıyla yıl başından bu yana yüzde 7’den fazla arttı.

Analistler, Microsoft’un üretken yapay zekayla ilgili konumunun güçlendiğini, şirketin 30 Ocak’ta açıklanacak bilançosunun yatırımcıların odağında olduğunu söylüyor. Şirketin yapay zeka alanındaki yatırımları ve başarısı, hissedarların takdirini kazanarak piyasa değerinin rekor seviyelere ulaşmasını sağladı. Bu durum, Microsoft’un teknoloji endüstrisindeki lider konumunu bir kez daha kanıtlar nitelikte.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL