Düzce

Meslek Yüksekokullarında 3+1 Uygulamalı Eğitim Modeli Paneli Düzenlendi: İş Dünyasıyla İş Birliği ve Nitelikli İş Gücü Üzerine Bilgiler Paylaşıldı

Düzce Üniversitesi Meslek Yüksekokulu ve Meslek Yüksekokulları Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen “Meslek Yüksekokullarında 3+1 Uygulamalı Eğitim Modeli” paneli, Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Programa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, Sakarya Uygulamalı..

Meslek Yüksekokullarında 3+1 Uygulamalı Eğitim Modeli Paneli Düzenlendi: İş Dünyasıyla İş Birliği ve Nitelikli İş Gücü Üzerine Bilgiler Paylaşıldı

Düzce Üniversitesi Meslek Yüksekokulu ve Meslek Yüksekokulları Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen “Meslek Yüksekokullarında 3+1 Uygulamalı Eğitim Modeli” paneli, Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Programa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sinan Serdar Özkan, Düzce Üniversitesi MYO Müdürleri ve öğretim elemanları katıldı.

Rektör Yardımcısı İlhan Genç, programa katılanlarla 3+1 programı hakkında bilgi alışverişinde bulunmak ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin tecrübelerinden faydalanmak amacıyla bu panelin düzenlendiğini belirtti. Ayrıca programın Türkiye’de birçok üniversitede uygulandığını ifade ederek, Düzce Üniversitesi’nde de hayata geçirilmesi hedeflendiğini söyledi.

Panelin açılış konuşmasını Düzce Meslek Yüksekokulu Müdürü ve Düzce Üniversitesi Meslek Yüksekokulları Koordinatörü Prof. Dr. Ali Etem Gürel yaptı. Panelde ayrıca, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sinan Serdar Özkan ve Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. İsa Vural da konuşmalar yaptı.

Prof. Dr. Ali Etem Gürel, konuşmasında, Düzce MYO’nun mesleki eğitim gerekliliği kapsamında gerçekleştirdikleri işletme ziyaretleri, sektör-üniversite iş birliği için oluşturdukları altyapı ve stajlarla ilgili yapılan anketler hakkında bilgi verdi.

Prof. Dr. Sinan Serdar Özkan ise, ekonomik kalkınmada ve istihdamda nitelikli iş gücünün önemini vurgulayarak, iş dünyası ile iş birliği yapmanın önemine dikkat çekti. Ayrıca, örnek ders planlarını paylaşarak, +1 Uygulamalı Eğitim Modeli’nin uygulandığı programlar hakkında bilgi verdi.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. İsa Vural ise +1 Uygulamalı Eğitim Modeli’nin uygulama aşamaları, dayanakları, sayısal verileri, memnuniyet anketleri, sektör buluşma günleri hakkında bilgiler aktardı.

Program, soru-cevap bölümüyle devam ederken, son olarak teşekkür belgelerinin takdim edilmesiyle sona erdi. Söz konusu panelde meslek yüksekokullarında 3+1 uygulamalı eğitim modeli ve bu modele ilişkin deneyimler paylaşılarak, geleceğe yönelik stratejik adımların atılmasına katkı sağlandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL