Dünya

Meksikalı Göçmenler Teksas Sınırında ABD’ye Geçmek İçin Dikenli Tellere Karşı Mücadele Ediyor

Meksika’dan ABD’ye yürüyen göçmenler, Teksas eyaleti sınırında güvenlik duvarlarını aşarak geçmeye çalışıyor. Sınırı aşmak için dikenli telleri geçmeye çalışan göçmenlerin çabaları bir video ile görüntülendi. ABD Yüksek Mahkemesi’nin iptal kararına..

Meksikalı Göçmenler Teksas Sınırında ABD’ye Geçmek İçin Dikenli Tellere Karşı Mücadele Ediyor

Meksika’dan ABD’ye yürüyen göçmenler, Teksas eyaleti sınırında güvenlik duvarlarını aşarak geçmeye çalışıyor. Sınırı aşmak için dikenli telleri geçmeye çalışan göçmenlerin çabaları bir video ile görüntülendi. ABD Yüksek Mahkemesi’nin iptal kararına rağmen Teksas Valisi Greg Abbot, Meksika sınırına dikenli tel çekmeye devam edeceğini açıkladı. Bu karar üzerine Teksas Ulusal Muhafızları, Eagle Pass kentinde faaliyet göstererek göçmenlerin düzensiz geçişini engelliyor. Bu durum, iki ülke arasında gerilime sebep oldu.

Göçmenlerin Teksas sınırında göç hareketliliği devam ediyor. Yüksek duvarlarla çevrili sınırda yürüyen göçmenler, güvenlik duvarlarını aşarak ABD’ye geçmek istiyor. Teksas Valisi Greg Abbot, Meksika sınırına dikenli tel çekmeye devam etme kararı aldı ve Teksas Ulusal Muhafızları, Eagle Pass kentindeki sınır bölgesine konuşlanarak göçmenlerin ABD’ye geçişini engelliyor.

Teksas Valisi tarafından alınan karar üzerine, göçmenlerin tercih ettiği Eagle Pass kentindeki sınır bölgesi muhafaza altına alındı. Teksas Ulusal Muhafızları, federal ordu birliklerinin girişine izin vermedi ve düzensiz göçmenlerin geçişini engelliyor. Bu durum ABD Yüksek Mahkemesi’nin kararına rağmen gerilime sebep oldu.

ABD ve Meksika arasındaki sınırda yaşanan göçmen hareketliliği, Teksas eyaletinin kararlı tavrı nedeniyle gerilime sebep oldu. Teksas Valisi Greg Abbot, Meksika sınırına dikenli tel çekmeye devam edeceğini açıkladı ve Teksas Ulusal Muhafızları, düzensiz göçmenlerin ABD’ye geçişini engelliyor. Bu durum, ABD Yüksek Mahkemesi’nin kararıyla Teksas Valisi Greg Abbot ve Başkan Joe Biden arasında gerilime sebep oldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL