Manşet Zonguldak

“Küçük dostlarımızı unutmayalım” dediler, mahallelere kulübe yerleştirdiler

Zonguldak’ta faaliyet gösteren İnsanlık İçin Elden Ele Sosyal Yardımlaşma Derneği tarafından “Küçük Dostlarımızı Unutmayalım” mottosuyla kedilerin için mahallere kulübeler yerleştirilmeye başlandı. Kış mevsimin gelmesi ve kar yağışı ile birlikte …

“Küçük dostlarımızı unutmayalım” dediler, mahallelere kulübe yerleştirdiler

Zonguldak’ta faaliyet gösteren İnsanlık İçin Elden Ele Sosyal Yardımlaşma Derneği tarafından “Küçük Dostlarımızı Unutmayalım” mottosuyla kedilerin için mahallere kulübeler yerleştirilmeye başlandı.

Kış mevsimin gelmesi ve kar yağışı ile birlikte sokaklarda kapalı alan bulmakta zorlanan kediler için küçük kulübeler temin eden dernek yöneticileri mahalle sakinleri ve hayvan severlerle birlikte bu kulübeleri belli noktalara yerleştirerek kış mevsiminde sokaklarda yaşayan kedilerin kapalı bir alanda yaşamasını sağlıyorlar.

Konuya ilişkin olarak konuşan İnsanlık İçin Elden Ele Derneği Başkanı Bilgin Bayat “2024 yılı ile birlikte faaliyetlerimize aralıksız devam ediyoruz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanı sıra sosyal sorumluluğumuz olarak düşündüğümüz sokak hayvanlarını da unutmuyoruz. Sıklıkla mama desteği verdiğimiz sokak hayvanları için, kış mevsiminin gelmesi sebebiyle mahallelerde özellikle kedilerimiz için belli noktalara kulübeler yerleştirmeye başladık. Talep gelen mahallerimize bağışçılarımızın desteği ve mahalle sakinlerinin de desteği ile bu kulübeleri yerleştiriyoruz. Onlar bizim minik dostlarımız. Onlar için bu soğuk kış günlerinde bir yuva oluşturmak isteyenler bizimle iletişime geçebilirler. Dernek olarak yeni yılda da bize başvuran tüm ihtiyaç sahiplerine destek olmaya devam edeceğiz. Destek veren herkese teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL