Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kdz. Ereğli’de gönüllü itfaiyeci sayısı 520’ye ulaştı

Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, teşkilatın kuruluşunun 309’uncu yılını ve İtfaiye Haftası’nı kutladı. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye ekiplerini ve gönüllü itfaiyecileri tebrik etti. İtfaiye Müdürü Muhammet …

Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye

Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, teşkilatın kuruluşunun 309’uncu yılını ve İtfaiye Haftası’nı kutladı. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye ekiplerini ve gönüllü itfaiyecileri tebrik etti. İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş, 520 gönüllü itfaiyeci sayısına ulaştıklarını belirterek, “Bizleri Batı Karadeniz Bölgesinin en donanımlı İtfaiye Teşkilatı haline getiren, eğitim ve ekipman konusunda hiçbir zaman desteğini esirgemeyen Belediye Başkanımız Sayın Halil Posbıyık’a teşkilatım adına teşekkür ediyorum” dedi.

Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, Yangından Korunma ve İtfaiye Haftası’nda İtfaiye Teşkilatı’nın 309’uncu kuruluş yıl dönümünü kutladı. Törende İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş anıta çelenk sundu, saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Törene Belediye Başkanı Halil Posbıyık, belediye başkan yardımcıları, daire müdürleri, itfaiye mensupları, gönüllü itfaiyeciler ve diğer kurumlardan gelen temsilciler katıldı. Belediye kreşinin minikleri de itfaiyeci kıyafetleriyle törene renk kattılar.

Törende, 14. Dönem Gönüllü İtfaiyeci Kursu’nda eğitim görüp sertifika almaya hak kazanan 45 kursiyere Belediye Başkanı Halil Posbıyık tarafından sertifikaları verildi. Ayrıca ilçede okullar arasında İtfaiye Teşkilatı konulu düzenlenen resim ve şiir yarışmasında dereceye girenlere Başkan Posbıyık tarafından ödülleri verildi. Başkan Posbıyık, sertifikalarını verdiği gönüllü itfaiyecileri ve kendisini makamda ziyarete gelen İtfaiye Müdürlüğü ekiplerini kutlayarak, “Biz İtfaiye grubumuzla gurur duyuyoruz. Bunu samimiyetimle ve yüreğimle söylüyorum. Hem Ereğli’nin köylerinde, beldelerde, merkezde aynı zamanda Türkiye’nin değişik bölgelerinde afette, sel felaketinde, yangında, depremde anında oradalar. Gittikleri yerde de çalışkanlıklarıyla, özverileriyle adından söz ettiriyorlar. Zaman zaman ulusal basına da çıkıyor. Bir Belediye Başkanı olarak böyle bir itfaiye grubuna ve gönüllülere sahip olmaktan gurur duyuyorum. Başkan yardımcısı, müdürleri, yardımcıları, personeli böyle bir birlikteliği ön plana çıkarmaları çok güzel bir olay. Her geçen gün sayıları artan 520 gönüllü ordumuz var. Ülkemizde bir afet olduğunda bu gönüllülerimiz itfaiye personeli ile birlikte en ön planda oluyor. Çok sevindirici bir olay. Aynı zamanda İtfaiye Müdürümüzün, Türkiye İtfaiyeciler Birliği yönetiminde olması, bir ilçe olarak temsil edilmesi çok onur verici. Buda benim her zaman söylediğim Batı Karadeniz’de, Türkiye’de İtfaiyecilikte çok iyi bir yerde olduğumuzun göstergesi. Bütün itfaiyecilerimizi, gönüllülerimizi kutluyorum” dedi.

Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş, törende yaptığı konuşmada İtfaiye Teşkilatı’nın kuruluş sürecinden bahsetti. 25 Eylül 1923 yılından itibaren İtfaiye Teşkilatı’nın belediyelere devredildiğini belirten Ateş, Başkan Halil Posbıyık’ın katkılarıyla Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiyesi’nin Batı Karadeniz bölgesinin en donanımlı itfaiyesi haline geldiğini söyledi.